Із сіл у Херсонській області вивозять дітей і вагітних через викиди заводу «Кримський титан»

8 вересня

На тлі забруднення повітря через викиди заводу «Кримський титан» в окупованому Армянську з семи населених пунктів Херсонської області, розташованих поблизу адміністративного кордону з окупованим Кримом, дітей відправляють на оздоровлення в курортні міста.

Про це повідомив голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, інформує «Громадське».

«Дітей вивозять на 2 тижні. Протягом 7 вересня на оздоровлення вивезли 193 дитини і 4 вагітних жінок», - розповів Гордєєв і додав, що викиди тривають.

Частину дітей батьки вже самостійно відвезли до родичів і знайомих в глибину материка. Решту централізовано збирають в навколишніх селах.

Дітей вивозять, зокрема, із сіл Каланчацького та Чаплинського районів. Так, з села Преображенка Каланчацького району автобусами везуть в Скадовськ близько 200 школярів і дошкільнят, повідомив голова місцевої ОТГ Андрій Сучок.

«Всі діти будуть жити в одному таборі орієнтовно два тижні. Учнів супроводжують вчителі, дошкільнята виїжджають з батьками», - пояснив він.

«Місцеві жителі вже другий тиждень скаржаться на погіршення самопочуття, яке пов'язують з діяльністю хімічного заводу «Кримський титан», що розташований з тієї сторони адміністративного кордону на окупованому півострові», - зазначає видання.

Як повідомляв ZAXID.NET, що у ніч на 24 серпня на півночі Криму стався викид отруйних хімікатів з кислотонакопичувача заводу «Кримський титан». 30 серпня кримські екологи та експерти дійшли висновку, що джерелом випаровування міг стати вміст кислотонакопичувача заводу через спеку і відсутність води з Північно-Кримського каналу.

В Армянську для школярів на два тижні оголосили канікули, а дошкільнят з батьками і школярів «в профілактичних цілях» відправлять на відпочинок в кримські санаторії. Президент України Петро Порошенко запросив дітей з Армянська оздоровитися в Херсонській області.

7 вересня на погане самопочуття поскаржився 41 прикордонник з Херсонської області. П'ятьох з них госпіталізували.

Україна відкрила кримінальне провадження за фактом токсичного викиду в Армянську. Справу кваліфікували за статтею «Забруднення атмосферного повітря».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Чи допоможе Америка врятувати українську газотранспортну систему?
Головні новини Львова за 21 вересня
Чорна декада для Росії
РАГУlive. Випуск за 21 вересня
На Тернопільщині понад 250 людей отруїлися після обробки полів хімікатами
«Ми з вами віримо, що прокурор не отримує зарплату від криміналітету?»
Помер колишній прем'єр-міністр України Віталій Масол
Львівська мерія дозволила інспекторам штрафувати порушників паркування по фото
Петро Порошенко подав позов проти ВВС за наклеп
До Львова прибули перші безкоштовні бейбі-бокси