Із України до Румунії намагались вивезти 56 вагонів лісу-кругляку

Вартість вилученого лісу становить 2,8 млн грн

18:44, 6 січня 2017

В Одеській області правоохоронці припинили вивезення до Румунії 56 вагонів контрабандної деревини. Читайте також В Україні стартувала реформа лісової галузі Як повідомили УНІАН у прес-службі прокуратури Одеської області, правоохоронці викрили злочинну схему контрабандного вивезення за кордон через територію Одеської області ділової деревини на підставі фальшивих документів.

Зокрема, 5 січня співробітники прокуратури області спільно з поліцією, УСБУ та прикордонниками, в ході обшуку виявили 56 вагонів з деревиною на залізничних станціях «Кучурган» і «Роздільна-Сортувальна» регіональної філії Одеської залізниці.

Наразі деревину, яку планували незаконно експортувати до Румунії, вилучено. «Готується клопотання про накладення на неї арешту. Примітно, що відповідно до супровідних документів, у зазначених вагонах має перевозитися паливна деревина хвойних порід (дрова), а фактично там була ділова деревина (кругляк), експорт якої з 1 січня 2017 р. заборонений», - повідомили у прес-службі.

Як повідомили УНІАН в Південному регіональному управлінні Держприкордонслужби України, в міжнародний пункт пропуску «Кучурган-залізничний» на виїзд з України прибули 29 залізничних вагонів з деревиною. Вантажовідправниками є фірми, зареєстровані в Києві та Київській області. «Виявилося, що в цілому кількість вантажних вагонів сформованого залізничного потягу має бути 56, з яких 29 прибули в пункт пропуску «Кучурган - залізничний», а решта перебували на різних залізничних станціях Одеської області», - розповіли у відомстві.

У результаті проведених обшуків співробітники обласного управління захисту економіки Національної поліції вилучили близько 3,7 тис. кубометрів лісопродукції на загальну суму понад 2,8 млн грн. За словами начальника зазначеного управління НП Олексія Семенцова, згідно із законом вивезення цієї лісопродукції за межі митної території України в митному режимі експорту – заборонений. Оперативниками встановлено, що вищеназвана ділова деревина (сосна) мала надійти як паливна деревина на адресу підприємства нерезидента в Румунії.