«ІЗОЛЯЦІЯ» відмовилась курувати Венеційське бієнале

18:31, 10 жовтня 2014

Фонд «ІЗОЛЯЦІЯ» і Національний художній музей відмовилися від функцій комісара українського павільйона на Венеційському бієнале-2015, тому Мінкультури залишає проект у своєму оперативному управлінні на період 2014-2015 рр.

Заступник Міністра культури з питань Євроінтеграції Світлана Фоменко зробила офіційну заяву Міністерства щодо ситуації навколо участі України в майбутньому бієнале сучасного мистецтва: «На нашу спільну думку, ідеальним рішенням щодо процедури відбору українського проекту для Венеційському бієнале, було б покладання функцій комісара на одну із спеціалізованих художніх національних інституцій на період не менше 4 років. Із тим, щоб саме ця інституція організовувала максимально незалежний конкурсний відбір кураторських проектів».

Міг би взяти на себе цей виклик і «ІЗОЛЯЦІЯ», але вони ухвалили рішення відкликати свою пропозицію щодо виконання проекту.

«Причиною відмови стало те, що ми чітко зрозуміли, що у нашого фонду та Міністерства культури різні цілі. Нам, як одній з нечисленних українських культурних інституцій, хотілося змінити підхід до презентації країни на Венеційськой бієнале, запропонувати прозору і демократичну процедуру відбору і налагодити комунікацію з низовими культурними ініціативами, які можуть представити реальний стан місцевої арт-сцени та розвитку культури в країні. Саме тому ми завжди акцентували увагу на те, що «ІЗОЛЯЦІЇ» цікаво інвестувати свій час, зусилля і кошти тільки в разі, якщо мова йде про бієнале 2015 і 2017 років. На жаль, Міністерство культури не зацікавлене в розробці довгострокової стратегії участі України у Венеційськой бієнале, і не захотіло розглядати запропоновані «ІЗОЛЯЦІЄЮ» два періоди для організації якісного представлення країни на міжнародній арт-сцені» - заявила Cultprostir засновник фонду «ІЗОЛЯЦІЯ» Любов Михайлова.

В результаті, Мінкультури ухвалило рішення взяти на себе відповідальність за організацію проекту, не перекладаючи її на партнерів. До кураторської групи проекту увійшли мистецтвознавець, арт-критик та куратор Михайло Рашковецький та арт-куратор, старший науковий співробітник науково-дослідного відділу мистецтва ХХ – початку ХХІ століть Національного художнього музею України Оксана Баршинова.