Ізраїль спростив порядок отримання статусу біженця для українців

08:17, 9 листопада 2017

Ізраїль спростив порядок розгляду звернень громадян України щодо отримання статусу біженця. Про це повідомив Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ України на своїй сторінці у Facebook.

Як зазначається, 17 жовтня 2017 року набули чинності зміни в нормативно-правових актах Ізраїлю, які регулюють процедуру розгляду МВС звернень громадян України щодо отримання статусу біженця. Зазначені зміни передбачають прискорений процес розгляду клопотань про надання статусу біженця за умови, що такі клопотання подаються громадянами іноземних держав, які за рішенням Служби народонаселення та імміграції МВС Ізраїлю визнані безпечними для їх повернення в ці країни.

«За результатами оцінки поточної ситуації в Україні фахівцями МВС та МЗС Ізраїлю прийнято рішення про віднесення України до переліку країн, до яких безпечно повертати громадян, яким відмовлено в наданні політичного притулку в Державі Ізраїль», - зазначили у відомстві.

Зазначається, що такий порядок розгляду звернень про надання статусу біженців може також застосовуватися під час розгляду ізраїльським МВС клопотань громадян України, які мешкають у Донецькій та Луганській областях. «Запровадження нового порядку розгляду звернень громадян України про надання статусу біженця в Державі Ізраїль розглядається ізраїльською стороною як оперативний захід, що має на меті обмежити можливості недобросовісного використання механізму легального працевлаштування на території країни, що передбачений положеннями ізраїльського законодавства у сфері біженців», - пояснили дипломати.

Нагадаємо, 17 жовтня, МВС Ізраїлю запровадило нове правило, яке дозволяє розглядати за прискореною процедурою клопотання громадян України, що претендують на статус біженця в Ізраїлі, і депортувати тих, хто не відповідає зазначеним критеріям. За даними DW, нині в Ізраїлі перебувають близько 20 тис. українців - для поїздок громадянам України не потрібна віза. Чимало з них прибули до цієї близькосхідної країни за допомогою посередників, котрі обіцяли роботу в Ізраїлі, а потім радили подавати заяву на отримання притулку.