Ізраїльські медики навчатимуть львівських лікувати постраждалих у зоні бойових дій

"Ми бачимо, що Україна непогано дає собі раду"

17:46, 1 квітня 2015

У Львівський клінічний госпіталь Державної прикордонної служби 31 березня приїхала делегація з Ізраїлю. Надзвичайний та повноважний посол Ізраїлю в Україні Еліав Бєлоцерковські разом із провідними медиками оглянули поранених прикордонників. Їх зараз у шпиталі 68. Ізраїльтяни запропонували перейняти українським медикам їхній досвід.

"У нас є кілька напрямків, частину з яких ми вже почали втілювати. Наприклад, ми проводили курси у всій Україні з психологічної підготовки, щоби професійні психологи могли працювати з людьми, які виїхали із зони АТО: чи цивільні, чи військові, які пройшли дуже тяжкі випробування", - розповів Еліав Бєлоцерковські.

Ізраїльські медики добре розуміються у воєнній медицині, адже їхня країна у стані війни живе вже майже 70 років.

"У час кризи потрібно медичні установи і медичну систему адаптувати до ситуації. Медичне навчання, тренування, потребує часу. Ми дуже довго працювали, щоб розробити власні моделі і системи, як реагувати та налагодити медичну систему у час кризи. З того, що ми бачимо, Україна непогано дає собі раду", - додав радник Міністерства закордонних справ з питань охорони здоров'я в Ізраїлі, провідний медик Ізраїлю Йозеф Барац.

Вчитимуть наших медиків допомагати і при посттравматичних стресах, травмах та реабілітувати. Великий акцент робитимуть на психологічну реабілітацію, адже її потребує 70% тих, хто повернувся із фронту.

"Це буде обмін психологами, вони прекрасно розуміють що таке психологічна травма, вона прихована. Люди після війни впадають в депресію. Плюс навчатимуть тактичній медицині. тобто це будуть викладачі з тактичної медицини і викладачі, які вчитимуть наших психологів за кордоном, щоб власне надавати психологічну допомогу військовим", - зазначив начальник Львівського клінічного госпіталю Андрій Іващенко.

Невдовзі в шпиталі для прикордонників чекають ізраїльських інструкторів. Ймовірно, згодом і наші медики поїдуть за кордон переймати досвід.