Кабмін вирішив збільшити вартість українських віз для іноземців

15:44, 13 червня 2011

Уряд затвердив нові Правила оформлення віз для в'їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію. Відповідна постанова від 1 червня 2011 року скасовує розмежування віз за типами, в тому числі релігійну візу (Р), замість чого запроваджує короткострокові та довгострокові візи.

Короткострокова віза (позначається літерою C) оформляється іноземцям та особам без громадянства, якщо строк їх перебування в Україні не перевищує 90 днів протягом 180 днів з дати першого в'їзду. При цьому вона може бути разова, дво- і багаторазова та оформляється на 6 місяців або на інший період, але не більш як на 5 років, -  повідомляє Інститут релігійної свободи.

Довгострокова віза (Д) видається іноземцям та особам без громадянства для в'їзду в Україну з метою оформлення документів, що дають право на перебування або проживання в Україні на строк, що перевищує 90 днів. Ця віза оформляється дип.представництвом або консульством України як разова на 45 днів. Однак в окремих випадках, зокрема для іноземних журналістів, може бути видана на території України органами МЗС як разова, дво- та багаторазова на строк до 3-х років.

Важливо відзначити, що для в'їзду в Україну в релігійних справах з короткотерміновим чи довгостроковим візитом необхідно надати запрошення релігійної організації, зареєстрованої у встановленому порядку, що засвідчене Мінкультури.

Уряд також встановив нові тарифи консульського збору за оформлення віз, які тепер обчислюється в еквіваленті до долару США. Для разової візи консульській збір складає $ 85, дворазової візи – $ 130, багаторазової візи – $ 200.

Хоча і раніше вартість оформлення релігійної візи не відрізнялась від вартості загальних віз, проте їх розцінки були значно менші, а також передбачали мінімальну та максимальну межу тарифної ставки.

На теперішній час, до набуття чинності змін, консульський збір для релігійної візи (Р) складає:

    * для одноразової візи – від 15 до 50 доларів США;

    * дворазової візи – від 20 до 80;

    * багаторазової візи – від 100 до 200.

Крім цього, зазначене рішення Уряду передбачає втрату сили постановою Кабміну № 811 від 05.08.2009 року, згідної якої іноземні релігійні діячі могли реєструвати своє перебування в Україні на весь період дії візи без 90-денного обмеження. При чому сама релігійна віза видавалась на термін від 1 до 3 років.

Згідно нових правил іноземці, які прибувають для роботи в релігійних організаціях на території України, зареєстрованих у встановленому порядку, для оформлення право постійного перебування в Україні повинні:

    * мати запрошення релігійної організації, що зареєстрована в Україні у встановленому порядку;

    * засвідчити це запрошення у Мінкультури;

    * отримати візу типу Д із спеціальним написом на візовій етикетці «Робота в релігійній організації» (якщо інше не передбачено законодавством та міжнародними договорами України).

Зазначені вимоги містяться у зміненій постанові Кабміну № 1074 від 29.12.1995 року.

Нагадаємо, що в цій постанові зберігся перелік держав, з якими Україна встановила безвізовий режим. Тобто громадяни цих країн можуть в'їжджати в Україну без віз, якщо термін перебування їх в Україні не перевищує 90 днів з дати в'їзду. Однак і в цьому випадку стаття 24 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» вимагає погодження в органах у справах релігії візитів, пов'язаних із релігійною діяльністю.

 Новації Уряду, передбачені у Постанові № 567 від 01.06.2011 року, наберуть чинності через три місяці з дня опублікування, а саме – з 10 вересня 2011 року.