Кабмін ініціює невизнання бюлетенів документами суворої звітності, – Князевич

08:45, 2 жовтня 2012

Законопроект щодо невизнання виборчих бюлетенів документами суворої звітності подав до Верховної Ради Кабінет міністрів, а не депутат від більшості, – заявив народний депутат, представник Об’єднаної опозиції у ЦВК Руслан Князевич в ефірі «5 каналу».

«Такого роду ініціатива вийшла з Кабінету міністрів – це досить цікава ситуація. Я не знаю, хто був ініціатором, але законопроект вніс Кабінет міністрів України і цей законопроект внесений вже близько місяця. Ми щоразу робимо все на погоджувальних радах, щоб цей законопроект не потрапляв на розгляд на наступний сесійний тиждень, але бачимо ситуацію, що сьогодні він запланований на розгляд на цьому сесійному тижні. Очевидно когось кортить, щоб бюлетені були звичайними папірцями», – заявив Князевич.

 «Напевно, хтось розуміючи, що в законі прописана досить така складна процедура фальшування документів сурової звітності, хоче зараз спробувати погратись з цією темою. Я дуже здивований, що Кабінет міністрів подає цю ініціативу, бо вони, як правило подаються через якогось депутата більшості, а це відкрита спроба підкорегувати зміст виборчого бюлетеня», – зауважив він.

Як інформував ZAXID.NET, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах.

Додамо, що ЦВК зареєструвала 87 політичних партій для участі у виборах (кандидатів 2 643). Окрім цього, ЦВК зареєструвала 2 641 особу-кандидата в депутати Верховної Ради по мажоритарних округах.

На виборчих дільницях під час виборів до Верховної Ради 28 жовтня будуть задіяні відеокамери. Однак у режимі прямої трансляції вони працюватимуть лише під час самого голосування, а не підрахунку голосів. 4 червня Рада виділила ЦВК 993,6 млн грн для оснащення виборчих дільниць на парламентських виборах системами відеоспостереження. Наступного дня український парламент ухвалив закон "Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів 28 жовтня 2012 року". Янукович підписав цей закон 3 серпня.

Раніше заступник голови ЦВК Андрій Магера заявляв, що нещодавній досвід застосування камер відеоспостереження у Росії не виправдав себе. Більше того, переконаний він, це занадто дорогий спосіб для виборів.  Натомість керівник місії Європейської мережі організацій з моніторингу виборів ENEMO Пітер Новотні вважає, що система відеоспостереження запроваджена на виборчих дільницях, має фіксувати не тільки перебіг голосування, а і процес підрахунку голосів.