Кабмін пропонує не стягувати з фізосіб податок на нерухомість

16:00, 18 квітня 2013

Кабмін пропонує цьогоріч не стягувати з фізичних осіб податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, оскільки потрібен час на формування реєстру його платників.

Про це йдеться в урядовому законопроекті про внесення змін до Податкового кодексу щодо об'єктів житлової нерухомості.

Передбачено, що для формування реєстру податкова має до 1 липня надіслати власникам житла за місцем їхньої реєстрації повідомлення про звірку кількості належних їм житлових об'єктів та розмірів житлової площі.

Власники житла, своєю чергою, до 31 грудня мають звірити отримані від податкової дані з оригіналами документів про право власності на нерухомість.

Крім того, згідно із законопроектом, податок на нерухомість за наявності у фізособи кількох видів житла (квартира, будинок) може розраховуватися, виходячи із сумарної житлової площі цих об'єктів. При цьому передбачено зменшення бази оподаткування на 370 кв. м від цього показника. Така пільга надається один раз за кожен базовий податковий (звітний) період (рік).

Нагадаємо, що згідно з чинними нормами, податок на нерухомість за наявності у фізособи кількох видів житла (квартира, будинок) розраховують окремо за кожним об'єктом.

До того ж уряд пропонує більшою мірою диференціювати шкалу податків, передбачивши введення податку в розмірі 1% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м для фізосіб, що володіють різними видами житла, сумарна житлова площа якого не перевищує 740 кв. м і в розмірі 2,7% у разі перевищення 740 кв. м.

При цьому зберігаються ставки податку у розмірі не більше як 1% для квартир житловою площею до 240 кв. м і будинків до 500 кв. м, а також 2,7% для квартир житловою площею понад 240 кв. м і будинків понад 500 кв. м.

Документ також розширює список громадян, які можуть одержати податкові пільги на один об'єкт, додавши до нього дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, яких виховують одинокі матері. До списку податкових пільговиків внесли і житло, що належить монастирям, а також не більше двох житлових об'єктів інших релігійних організацій.

Як повідомляв ZAXID.NET, з 15 квітня власники нерухомого майна, яке підлягає оподаткуванню, отримуватимуть повідомлення про суму нарахованого податку та платіжні реквізити.

Нагадаємо, податок на нерухоме майно набув чинності 1 січня 2013 року.

У Львові 10% квартир підпадають під податок на нерухомість.

У Міндоходів підрахували, що середній розмір платежу податку на нерухомість для квартир з житловою площею понад 120 кв. м складе 300 гривень, для будинків площею понад 250 кв. м – 800 гривень.