Кабінет Міністрів України вніс до парламенту законопроект про основи державної антикорупційної політики в Україні на 2014-2017 роки. Це так звана «Антикорупційна стратегія України».
Відповідний законопроект (№ 4284а) оприлюднено на сайті українського парламенту в понеділок, 14 липня.
У тексті Антикорупційної стратегії наголошується незадовільне виконання Україною міжнародних зобов'язань щодо впровадження антикорупційних стандартів, а також сказано, що Національна антикорупційна стратегія на 2011 – 2015 роки, що її було свого часу затверджено указом президента в жовтні 2011 року, не стала ефективним інструментом антикорупційної політики.
«Таким чином, можна констатувати, що на сьогодні в Україні фактично відсутня ефективна стратегія протидії корупції, яка б враховувала гостроту проблеми і актуальність ситуації», - йдеться в тексті стратегії.
«У зв'язку із зазначеним, необхідно прийняти новий стратегічний документ, який би визначив першочергові заходи щодо запобігання та протидії корупції, повинні створити основу для подальшого проведення реформи в цій сфері», - сказано в документі.
Однією з цілей Антикорупційної стратегії є створення в Україні системи прийняття рішень з антикорупційної політики на основі результатів аналізу достовірних даних про корупцію та факторів, які до неї приводять.
Документ передбачає створення спеціального уповноваженого органу з протидії корупції, який буде відповідальним, зокрема за заходи щодо формування та реалізації антикорупційної політики.
Крім того, згідно з проектом, мають бути розроблені прозорі засад фінансування проведення виборів, діяльності політичних партій, усунення корупціогенних ризиків у діяльності виборних органів, посилення громадського контролю над їх діяльністю.
Також, зміни до Кримінального кодексу повинні зробити неможливим звільнення осіб, які вчинили корупційні злочини, від відповідальності і унеможливити зокрема їх передачу поруки.