Кабінет міністрів фактично усунувся від комплексного вирішення нагальних проблем молоді, яка становить третину населення України.
Про це свідчать результати аудиту використання коштів держбюджету на виконання Державної цільової соціальної програми „Молодь України” на 2009 - 2015 роки, повідомили ZAXID.NET в прес-службі Рахункової палати, яка провела аудит.
Уряд не забезпечив розроблення і затвердження передбаченої чинним законодавством нової Загальнодержавної програми підтримки молоді, не здійснює належний контроль за прийняттям Мінсім'ямолодьспортом і його правонаступником МОНмолодьспортом (з 09.12.2010) ефективних управлінських рішень та виконанням ними основних функцій у сфері молодіжної політики, яка є одним із пріоритетних напрямів діяльності держави.
Чинна програма "Молодь України" не стала рушійною силою у боротьбі з безробіттям у молодіжному середовищі, безпритульністю, СНІДом, іншими соціальними вадами. Численні семінари, конкурси, конференції, форуми, фестивалі, концерти, відзначення різних свят тощо (а це майже 73% проведених за програмою заходів) не забезпечують досягнення результативних показників.
Більше того, близько 3,46 млн грн з держбюджету використовувались на виконання заходів програми з порушеннями законодавчих та нормативних вимог. Зокрема, за відсутності копій первинних документів, які містять відомості про господарські операції та підтверджують їхнє здійснення і використання бюджетних коштів на виконання 106 заходів, Мінсім’ямолодьспорт сплатив виконавцям 2,85 млн гривень. А в порушення Положення про порядок реалізації програм та проведення заходів з питань дітей, молоді, жінок та сім'ї і умов договорів, виконавцями не надано підтверджуючих документів щодо кількості учасників, місця і часу проведення ще 13 заходів, за які сплачено 334,1 тис. грн бюджетних коштів.
Зволікання Урядом та МОНмолодьспортом з реорганізацією центральних органів виконавчої влади, відповідальних за реалізацію державної молодіжної політики, призвело до того, що протягом 6 місяців поточного року так і не вдалося забезпечити функціонування Державної служби молоді та спорту України, а програму - привести до вимог чинного законодавства та розпочати виконання її заходів.
Колегія Рахункової палати наголосила на тому, що програма „Молодь України” до сьогодні носить декларативний характер. А формальне ставлення відповідальних органів виконавчої влади до її реалізації унеможливлює досягнення мети, яку поставила держава: створення системи всебічної підтримки громадської активності молоді, спрямованої на самовизначення і самореалізацію, формування необхідних для цього правових гуманітарних та економічних передумов, надання соціальних гарантій.