Кабмін ухвалив рішення про монетизацію пільг на проїзд

Згідно з попередніми даними, обласна влада оплачуватиме 30 поїздок на місяць

13:03, 14 березня 2018

Кабінет Міністрів на засіданні 14 березня ухвалив рішення про монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських і міжміських маршрутах. Фінансуватимуть витрати на це за рахунок місцевих бюджетів, пишуть «Українські новини».

Розмір щомісячної виплати грошей протягом двох місяців з дня набуття чинності постанови мають затвердити обласні адміністрації та Київська міська державна адміністрація.

«Документом затверджується Порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, яким передбачається надання замість пільг компенсації, розмір якої щорічно буде визначатись обласними, Київською міською державними адміністраціями на відповідний рік, а також визначаються основні правові та організаційні засади надання компенсаційних виплат окремим категоріям громадян, які мають право на пільговий проїзд», — йдеться в постанові уряду.

Також Кабмін затвердив порядок надання таких пільг у готівковій формі. Його дія поширюється на окремі категорії громадян, які мають право на пільги на проїзд. Органи місцевого самоврядування можуть розширити перелік таких осіб.

«Акт надає можливість встановити громадянам, які відповідно до законодавства мають пільги з оплати проїзду у міському та приміському транспорті, соціальну норму кількості поїздок на місяць за видами транспорту, з урахуванням якої пільги можуть надаватися у готівковій формі», — зазначено в повідомленні прес-служби уряду.

«Українські новини» зазначають, що для осіб, які мають право на кілька пільг, призначається щомісячна готівкова виплата найбільшої з них. Розмір таких виплат не враховується при розрахунку загального доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги. Для осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду на міжміських маршрутах, розмір виплат збільшується на 20%. Для осіб з інвалідністю 1-ї, 2-ї групи і дітей з інвалідністю, які навчаються у вищих навчальних закладах, закладах загальної середньої та професійної освіти, розмір виплати подвоюється.

Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року в Україні стартував перший етап монетизації субсидій на рівні підприємств–постачальників послуг. Для звичайних громадян це рішення поки що нічого не змінює.