Кабмін вивів з-під дії мораторію на перевірки бізнесу 13 контрольних органів

19:17, 18 грудня 2017

Кабінет міністрів України вивів з-під дії мораторію на перевірки малого та середнього бізнесу до 2019 року 13 державних органів, які здійснюють контроль. Таке рішення було ухвалено на засіданні уряду, передає УНН.

«З-під дії мораторію ми пропонуємо вивести 13 органів, зокрема, органи ветеринарного контролю, ДПСС (Держпродспоживслужбу — ред.), Держатомрегулювання. Є речі, де продовжувати мораторій неможливо», — повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов під час засідання.

За його словами, змінений мораторій на проведення перевірок бізнесу є «більш розумним», оскільки тепер уряд вирішуватиме, який орган готовий виходити на перевірки, а який ні.

Найближчим часом повною мірою запрацює база даних, де в онлайн-доступі буде весь план перевірок, чіткі критерії таких перевірок, законодавча база, результати перевірок, їх оскарження та інше.

«Підприємцю не треба буде наймати штат юристів, щоб розібратися у заплутаних правилах та в змінах у законодавстві, шукати інформацію по різних сайтах або деінде. Вся необхідна інформація буде зібрана в одному місці. Все буде просто і зрозуміло», - процитувала Максима Нефьодова «Українська правда».

При цьому він зазначив, що згодом будуть також прописані правила, згідно з якими інспекція зможе перевірити компанію попри мораторій на перевірку.

«Це в першу чергу, якщо ситуація стосується життя і здоров'я людей. Наприклад, якщо на підприємстві, яке забезпечує харчування дітей, буде знайдено інфекційне захворювання, то його діяльність спочатку має бути зупинена, а вже потім мають відбуватися перевірки», - розповів Нефьодов.

Він пообіцяв, що вже з наступного року бізнес відчує покращення і зменшення кількості безпідставних перевірок.

УНІАН повідомляє, що Кабінет міністрів України на засіданні ухвалив рішення про скасування понад 300 регуляторних актів в межах дерегуляції, а також поліпшення системи державного нагляду та контролю бізнесу в 2018 році.

Зокрема, зміни дозволять підняти ліміти обов'язкового використання касових апаратів для видів діяльності, які не несуть значних ризиків, спростити процедуру обліку готівкових коштів, стимулювати внутрішнє виробництво хімічної продукції, спростити розмитнення товарів у портах, адміністративний супровід видобутку енергоресурсів, скасувати застарілі регулювання.