Кабмін змінив критерії відбору банків для виплат бюджетникам і пенсіонерам

11:05, 26 вересня 2016

Кабінет міністрів затвердив нові критерії відбору уповноважених банків для виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, пенсій і грошової допомоги. Про це повідомили у Незалежнії асоціації банків України.

Уповноваженими зможуть стати банки, активи яких становлять не менше 1% активів банківської системи, а також банки з меншими активами, але за умови, що контрольний пакет акцій належить міжнародним фінансовим або банківським установам, що мають рейтинг інвестиційного класу від міжнародно-визнаних рейтингових агентств. Участь у конкурсі також зможуть банки, в яких держава володіє часткою більше 75%.

Також банки повинні відповідати наступним критеріям: проти їх власників протягом останніх 12 місяців не повинні бути застосовані санкції Україною, країнами – членами ЄС і ОЕСР. Також протягом останніх 6 місяців до банку не повинні застосовуватися Національним банком заходів впливу у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійснюваних банком операцій. Банки не повинні мати фінансової заборгованості перед Фондом гарантування вкладів фізичних осіб щодо сплати зборів, штрафів та пені, а також заборгованості по сплаті податків і зборів. Уповноважені банки повинні бути емітентами електронних платіжних карт.

«Позитивом є те, що уряд нарешті прислухався до НАБУ та скасував преференції для державних банків, яким раніше дозволялося обслуговувати бюджетників та пенсіонерів поза будь-якими конкурсами. Це порушувало права решти банків на рівні умови конкуренції. І це було причиною, чому ми подали до суду на Кабінет міністрів», - прокоментував голова Ради НАБУ Роман Шпек.

За оцінками асоціації, новим вимогам Кабміну відповідають 14 банків.

До конкурсу, відповідно до критеріїв, могли б допустити такі 14 банків: ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Райффайзен Банк Аваль, Укргазбанк, Укрсоцбанк, УкрСиббанк, Альфа-банк, ПУМБ, Креді Агріколь Банк, ОТП Банк, банк «Південний», Кредобанк і ПрокредитБанк, повідомило видання FinClub.

Разом з тим, за останніми даними Державної фіскальної служби, дев’ять банків з вище названих 14 мали податкову заборгованість станом на 21 вересня. Зокрема, борги утворилися у ПриватБанка, Ощадбанка, Укрексімбанка, «Райффайзен Банк Аваль», Укрсоцбанка, ОТП Банка, Кредобанка, ПрокредитБанка, а також банка «Південний». Щоб взяти участь у конкурсі, їм доведеться погасити ці борги.