Лівійський лідер Муаммар Каддафі застеріг іноземні держави від військового втручання в лівійський конфлікт. "Якщо світ збожеволіє, ми не залишимося в боргу. Ми будемо чинити опір. Ми перетворимо їхнє життя на пекло", - сказав Каддафі в інтерв'ю португальському телеканалу RTP за кілька годин до ухвалення Радою Безпеки ООН резолюції про закриття повітряного простору над Лівією.
Раніше лівійський лідер попереджав країни Заходу, що у випадку іноземної інтервенції його країна оголосить священну війну. При цьому Каддафі не виключав можливості союзу з ісламськими радикалами або Аль-Каїдою.
Нагадаємо, в ніч на п'ятницю, 18 березня, Рада безпеки ООН оголосила про створення над Лівією безпольотної зони для того, щоб запобігти бомбардуванню зайнятих опозицією міст і врятувати від загибелі місцевих жителів. Документ, що передбачає закриття повітряного простору над Лівією, був прийнятий 10 голосами "за" з 15 країн, представлених у РБ. При голосуванні утрималися Індія, Китай, Росія, Німеччина і Бразилія.
Рішенням РБ ООН передбачені можливі бойові дії без застосування наземних сил, а також заморожування рахунків національної нафтової компанії Лівії та її центрального банку, які пов'язують з лідером країни Муаммаром Каддафі.
Після прийняття резолюції прес-секретар французького уряду Франсуа Баруен заявив, що в найближчі години будуть нанесені повітряні удари по позиціях вірних лівійському лідерові Муаммару Каддафі військ. Про свою участь в операції також заявила Норвегія.
У НАТО заявили, що Альянс готовий до участі у міжнародній військово-повітряної операції проти Лівії, якщо для цього буде "очевидна необхідність, тверда регіональна підтримка і чітка законна база". Проти авіаударів виступив Китай.
У НАТО повідомили, що Альянс готовий до участі у міжнародній військово-повітряній операції проти Лівії, якщо для цього буде "очевидна необхідність, тверда регіональна підтримка і чітка законна база".
У відповідь Лівія повністю закрила свій повітряний простір для польотів усіх іноземних цивільних літаків, а син Муаммара Каддафі Сайф аль-Іслам заявив, що влада країни не боїться резолюції.
Від участі у військовій операції відмовилися Німеччина і Росія. Проти авіаударів також виступив Китай, заявивши, що це може дестабілізувати ситуацію у всьому регіоні. Україна підтримала резолюцію ООН.
Громадянська війна в Лівії, в яку переросли масові акції протесту, триває з середини лютого. Супротивники правлячого режиму спочатку зуміли захопити схід країни, однак з минулого тижня вірні Каддафі сили перейшли в наступ на позиції повстанців. Влада Лівії неодноразово заявляла, що за подіями в країні стоїть Аль-Каїда, а народ на боці лідера Джамахірії.