Камерний оркестр «Віртуози Львова» відзначає своє 25-річчя. Упродовж року заплановано чимало проектів. Найближчий концерт – 14 листопада.
У перші роки незалежності камерний оркестр «Віртуози Львова» заснував у Львові диригент Сергій Бурко.
«Зважаючи на талановитість нашої української нації, напевно, однією із причин була ідея заперечення нашої певної меншовартості. Ми обрали таку гучну назву «Віртуози Львова». На той час це був перший в Україні оркестр, який собі дозволив саме такий формат визначення назви», – згадує засновник і художній керівник оркестру Сергій Бурко.
Скрипаль Володимир Дуда у цьому колективі – від найпершого дня.
«Сергій Іванович запропонував мені у такому жанрі попрацювати і я не думав, що так скоро минуть 25 років. Пам'ятаю наш перший концерт, ми тоді взяли таку програму найпопулярнішу, милозвучну для публіки і для нас», – згадує концертмейстер і керівник оркестру Володимир Дуда.
А далі у «Віртуозів Львова» були концерти в Україні та Польщі. Згодом гастролювали у 20 країнах – від Скандинавії до Південної Америки, від Ізраїля, Італії до Колумбії та Коста-Рики. З ними на сцену виходили сотні іменитих солістів та диригентів. Окрім високої класики, цей колектив створив проект «Музика для всіх» – записали альбоми із популярними композиціями. Окрім того, видали 25 інших аудіоальбомів. Першими вигадали програму «Три Моцарти» і почали популяризувати ім'я сина Моцарта, який жив у Львові.
«Цей колектив в історичному розрізі несе певну місію: це передання традицій, культури галицького музичного камерного виконання», – вважає концертмейстер групи віолончелей оркестру Микола Околович.
Оркестр започаткував фестиваль «Музика у старому Львові і Кракові», а також дав шанс дітям у проекті «Таланти ІІІ-го тисячоліття». Саме там уперше вийшов на велику сцену скрипаль Богдан Івасик, нині він став музикантом «Віртуозів Львова» і є його ровесником.
«Здається, у 2003 році був мій перший виступ з «Віртуозами Львова». Я пам'ятаю, що я відчував якусь таку надійність, бо поруч зі мною було дуже багато досвідчених музикантів, які давали дуже серйозну підтримку. Ви знаєте, щодо підтримки і відчуття надійності, нічого не змінилося», – зізнається скрипаль Богдан Івасик.
Найближчий концерт «Віртуозів» у Львові – у четвер, 14 листопада, із норвезьким диригентом Юном Филінгом. Найцікавішим стане трактування норвежцем скандинавського композитора Едварда Ґріґа.
«Ґріґ для нас – національний скарб і нам цікаво досліджувати, як виконують його музику у світі. Але мені особливо цікаво зіграти Ґріґа з вашими музикантами, бо це буде зустріч різних стилів гри: української і норвезької», – каже Юн Филінг.
Із цією програмою музиканти також виступлять у філармоніях Берліна і Лейпцига.