2 червня Львівська обласна державна адміністрація підписала Меморандум з Канадським бюро міжнародної освіти (КБМО) та Агентством міжнародного розвитку Канади. Серед завдань проекту – проведення адміністративної реформи і надання якісних адміністративних послуг облдержадміністрацією.
Документ підписав заступник голови ЛОДА Володимир Губицький, директор Канадського бюро міжнародної освіти та керівник проекту PRISM Карен Далкі і представник Канадського Агентства міжнародного розвитку Стів Подестов.
Стів Подестов наголосив, що для Канадського Агентства міжнародного розвитку важливо, аби у реалізації проекту активну участь брала місцева влада.
«У нас особливі стосунки між Канадою і Україною, ми реалізовуємо програму технічної підтримки, яка базується на 20 спільних проектах. Загалом з 1991 року цю програму профінансовано на 395 млн доларів – на підтримку економічного розвитку і розвитку демократичних процесів в Україні. 2010 року фінансування становило 25 млн грн. Це були кошти на сільське господарство, агропромисловий бізнес, на розвиток ювенальної юстиції, реформування судової системи, на проректи в галузі місцевого врядування і економіки», – сказав він.
Стів Подестов наголосив, що Львівщина і Львів є одним з основних компонентів реалізації програми, і зауважив, що фінансування на цей рік для регіону може становити понад 1,1 млн доларів.
Як розповіла своєю чергою Карен Далкі, Львівщина – найактивніший регіон у реалізації проектів спільно з Канадою.
«Наразі ми працюємо над трьома ініціативами проекту PRISM (Проект розробки та впровадження публічної політики, меморандум про реалізацію якого було підписано 2010 року з тодішнім головою ЛОДА Василем Горбалем.–ZAXID.NET), сьогоднішнє підписання – це четверта ініціатива. Це розширить нашу роботу у Львові. Ми розуміємо, що це непростий проект, адже адмінреформа – складний процес. Сподіваюсь, канадський досвід щодо надана адміністративних послуг і послуг загалом допоможе Львівщині в розробці стратегії її політики», – наголосила Карен Данкі.
Вона додала, що це також дасть можливість обмінятись досвідом українським і канадським фахівцям, що вигідно для обох сторін. Разом з тим, Карен Данкі додала, що на рівні центральної влади в Україні також зацікавились цим проектом: «Є намір присилати сюди представників центру для робот над проектом».
Як інформував ZAXID.NET , восени 2009 року Канадська агенція міжнародного розвитку заявила про готовність профінансувати чотири проекти, запропоновані Львівською ОДА, які стосуються розвитку інновацій, підприємництва, інтегрування питань гендерної рівності та підвищення якості адміністративних послуг. Вже 2010 року було підписано відповідний меморандум, зокрема, щодо Проекту розробки та впровадження публічної політики (PRISM).
Проект запроваджений Канадським бюро міжнародної освіти і передбачає роботу у чотирьох секторах публічної політики: реформування публічної адміністрації, верховенства права, розвитку приватного сектору та гендерної рівності. Одним із основних завдань проекту тоді було задекларовано створення на Львівщині сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу.