Кандидати на посаду голови податкової Львівщини наполягають на локальних реформах

15:49, 13 березня 2015

Зміни у роботі фіскальної служби Львівщини обіцяють обидва кандидати на посаду її очільника. Маркіяна Мальського та Михайла Коропецького із 16-ти претендентів обрала кадрова комісія при ДФС України у Києві. 

У Львові обидва обранці отримали чимало різних рекомендацій. Мальського у європейській бізнес-асоціації знають із 2007 року. Там про зміни у податковій системі говорили не раз.

«Звичайно говорити, якщо зараз призначать Маркіяна Мальського чи когось іншого і ми всі почнемо жити дуже добре - це ілюзія. Але мені здається, що молода людина, яка має бажання попрацювати на державу - чому би й ні. Чому не дати шанс молодим?», - наголосив регіональний менеджер Європейської бізнес-асоціації Мар'яна Луцишин. 

У своїй програмі Маркіян Мальський податкову службу має намір перетворити на сервісний центр послуг для платників податків. Натомість, правила гри для усіх, стверджує кандидат, мають бути однакові. 

«Не може бути ніяких планів штрафів, не може бути ніяких домовленостей – оце, мовляв, в бюджет, а це не в бюджет. Це повинно відійти в минуле. Також потрібно на сьогоднішньому етапі виключити максимально безпосередні контакти працівника і платника податків. Можна багато речей робити в електронному форматі», - стверджує Мальський. 

Водночас бізнесу він через загальне анкетування пропонує відверто розповісти про побори чи корупційні схеми.

На підтримку підприємців сподівається і Михайло Коропецький. І теж обіцяє зміни, але за умови прозорого законодавства.
 
«Треба змінити стосунки податкової і підприємця: щоб кожний податковий інспектор розумів, що підприємець - не злодій. І кожен підприємець-платник податків має розуміти, що податковий інспектор - це не каральний орган, це не рекет. Податкова має щонайменше втручатись в діяльність підприємств. Для цього існує електронна система», - наголосив Коропецький.

Тим часом самі бізнесмени в особі Комітету підприємців Львівщини персональної підтримки жодному із кандидатів не висловлювали.

«Ми не вважаємо, що ця посада є такою важливою, це є пережиток часів Медведчука, ми всі пам'ятаємо, що тоді молились на податкову. Тепер сподіваємось, що майбутній керівник фіскального органу буде партнером у першу чергу, а не нашим начальником і не нашим, як то кажуть, батогом», - зазначив голова КПЛ Роман Зафійовський. 

Поміж тим керівника податкової Львівщини може призначити лише очільник Державної фіскальної служби України. Але ця посада теж ще вакантна. Більше того, рішення кадрової комісії при ДФС України має лише рекомендаційний характер. Тому кандидатуру для Львова у Києві можуть призначити взагалі іншу, не зважаючи на нинішніх обранців. Щоправда, свою рекомендацію до Києва за законом може подати обласна адміністрація.

Довідково.

Михайло Коропецький має 57 років. Його освіта вища технічна (радіоінженер). Досвід на керівних посадах - 26 років. Знання мов - російська вільно. Із лютого 2015 року перебуває на посаді віце-президента Львівської торгово-промислової палати.

Маркіяну Мальському 31 рік. Освіта вища юридична, вища економічна. Досвід на керівних посадах - 9 років. Знання мов - англійська, німецька, польська, російська - вільно, французька – базова. Є партнером і керівником адвокатської компанії Аrzinger у Львові.