Кандидати в нардепи економлять на кампанії

20:15, 3 жовтня 2014

Цьогоріч кандидати в нардепи економлять на папері. І партії, і мажоритарники відмовляються від рекламних щитів та агітматеріалів на користь реклами в медіа. Тож стіни будинків і паркани – як ніколи перед виборами, вільні від політичних облич та гасел. Політологи кажуть, надмірна агітація сьогодні – ознака поганого тону. Ігнорують кандидати навіть безкоштовні ресурси. На відміну від попередніх кампаній, агітації немає ні на стінах, ні в під'їздах, ні на інформаційних щитах.

«Минулого разу багато клеїли агітації навіть в невідповідних місцях, до прикладу, на фасадах будинків. А цього року поки ще немає. Для двірників це є дуже велика проблема, бо щоразу потрібно все вимивати, обдирати», – розповів майстер ЛКП «Тополя-406» Іванна Прокулевич.

Таку тенденцію помітили і в друкарнях. Агітаційної продукції цього року не замовляють. «Це були і рекламні площі, і газети, листівки, журнали. А зараз ми можемо бачити, що вся передвиборча агітація зводиться до дрібних газетних рекламок», – пояснив директор одного із львівських поліграфічних підприємств Олексій Шинкаренко.

Це особливість цьогорічної кампанії, наголошують експерти. По-перше, бракує часу, по-друге, грошей. Акцент воліють робити на присутності в інтернеті та на телебаченні. А от білборди і сіті-лайти – характерні лише для постійних бійців політичного рингу, інші вважають це поганим тоном. «Я сам це чув від людей, що ми, мовляв, не будемо ставити білборди, тому що люди агресивно реагують на них. Кажуть: краще купіть бронежилет», – розповів медіа-експерт Отар Довженко.

Натомість мажоритарники, припускають політологи, ближче до виборів «підуть в поля», тобто залучатимуть агітаторів, які будуть ходити по помешканнях. «Це може бути скромніша агітація, яка не так впадає в око, йдеться про поштові скриньки, які ще чекають нас потім, будуть якісь спеціальні випуски газет чи листівки», – зазначив політолог Ігор Танчин.

Кандидати, на думку експертів, можуть активізуватись за кілька тижнів, коли виборці почнуть визначатися з партійними вподобаннями. А мажоритарники зорієнтуються, підтримкою якої політичної сили вигідніше заручитися.