Каннський фестиваль проходить в умовах надзвичайного стану

00:07, 18 травня 2017

У Каннах відкрився 70-й кінофестиваль. Переша його відмінність, що відразу кидається в очі - безпрецедентні заходи безпеки.

Мер міста Давид Ліснар пообіцяв гостям та учасникам повністю безпечний фестиваль і, так виглядає, сповнений рішучості дотриматись обіцянки. До трациційних трьох кордонів додалися ще рамки-металошукачі. Навіть своєрідна імпровізована «фан-зона», де навпроти червоних сходів збираються мисливці за автографами, тепер відділена та щоб потрапити до неї, потрібно також пройти перевірку. Серед тих, хто роками приїздить на Круазетт за хоч якимось знаком зоряної уваги чи вдалим фото, ходили чутки про заборону ставити драбини. Проте організатори не наважились скасувати таку важливу фестивальну складову, як вірні фанати.

Озброєні до зубів поліцейські та військові мають аж ніяк не святковий вигляд. Усі тротуари, де збираються традиційні каннські черги, захищені від проїзжої частини масивними бетонними конструкціями, не надто ретельно замаскованими під клумби.Мер говорить, що море контролюють водолази. Але їх, як і додаткові камери, мало хто зможе побачити.

Залишається лише повірити префекту департаменту Приморські Альпи Жоржу- Франсуа Леклеру, охорону кінофоруму забезпечують не тільки наземні, а й морські підрозділи. У місті встановлено додаткові 550 камер відеоспостереження, заявив він.

Так що сумнозвісні черги тепер стануть ще довшими, проте ніхто не нарікає.

У Каннах навіть зібрали загін добровольців, які повинні повідомляти правоохоронцям про будь-яких підозрілих людей або предметах. Глава муніципальної поліції Ів Даро вважає, що «кожен, хто дійсно хоче показати, що ми боремося з тероризмом, повинен не ховатися, а продовжувати жити. І те, що люди приїдуть на фестиваль, буде багато знаменитостей, вселяє спокій, впевненість у безпеці. Ось справжня боротьба з тероризмом».

Це перший Каннський фестиваль після трагедії в Ніцці. У липні 2016 року виходець з Тунісу в'їхав на вантажівці у натовп, який спостерігала за салютом на честь Дня взяття Бастилії. Жертвами нападу стали понад 86 осіб. Режим надзвичайного стану діє у Франції з листопада 2015 роки після серії атак в Парижі, які забрали життя сотень людей.