«Карпати» поступилися «Динамо» з рахунком 0:1

21:35, 22 вересня 2013

У 10 турі української Прем’єр-ліги львівські «Карпати» програли столичному «Динамо» з рахунком 0:1. Львів’яни грали другим номером впродовж усієї зустрічі. Продемонстрували агресивну оборону в першому таймі, щільний захист та нечасті атаки у другому. «Динамівці» «тиснули» весь матч та наприкінці зустрічі «зламали» оборону «левів».

Перед матчем «динамівські» ультрас сказали футболістам: «Бийтеся до кінця або знімайте футболки», натякаючи на невдалий старт у груповому етапі Ліги Європи, а також поразку в минулому турі від харківського «Металіста» 0:3. Вболівальники киян принесли на трибуни величезний прапор з зображенням легендарного тренера Валерія Лобановського. Багаторічного наставника «Динамо», на чолі якого він двічі вигравав Кубок володарів кубків.

«Динамо» розпочало з атаки та активного пресингу. На шостій хвилині, після прориву по центру, нападник Д’ємерсі Мбокані пробив по воротах «Карпат» і влучив у стійку. Кияни притисли «левів» до своїх воріт. На 24 хвилині був момент у львів’ян, але атака загальмувала і «карпатівці» на декілька секунд розгубились в штрафному майданчику «Динамо» і, як наслідок, момент закінчився неточним ударом головою по воротах. Його завдавав нападник «зелено-білих» Олександр Гладкий.

Після 30 хвилини «Карпати» почали «прокидатися», і відтісняли «динамівців» від свого штрафного майданчика. Також вибігали у нечасті атаки. Але тиск киян зростав, і на 38 хвилині півзахисник Валерій Федорчук врятував ворота, вибивши м’яч на кутовий з-під ніг «динамівця», що вже мав забивати в пусті ворота львів’ян. На 44 хвилині знову та сама стійка, що й раніше, врятувала «Карпати». І знову бив нападник Д’ємерсі Мбокані. Через дві хвилини знову удар, і втретє ця стійка рятує львівську команду. Перший тайм закінчився в атаках «Динамо». Перевага киян в ударах та володінні м’ячем була просто величезною.

У другому таймі ситуація не змінилась. «Динамо» – тиснуло «Карпати» – захищались. На 60 хвилині нападаючий Андрій Ярмоленко, сильним ударом з 25-ти метрів, ледь не вивів господарів вперед. Воротар «левів» Олександр Ільющенков грав впевнено на виходах та на лінії воріт, «витягував» сильні удари «динамівців». Решта команди, поблизу свого штрафного майданчика, самовіддано кидалася під ноги супернику, щоб не дати пробити по воротах. На 81 хвилині форвард «Динамо» Браун Ідеє не влучив у пусті ворота «Карпат». А через три хвилини Ідеє виправив свою помилку та після чергового сумбуру в штрафному «Карпат» вивів «Динамо» вперед.

Наступний матч «леви» зіграють вдома з сімферопольською «Таврією».

Нагадаємо, до розіграшу цього туру «зелено-білі» перебували 10 місці.

Додамо, 19 вересня за вияви неонацизму та расизму вболівальників «Карпат» 20 липня 2013 року під час матчу 2-го туру чемпіонату «Металург» (Донецьк) ― «Карпати» (Львів). Контрольно-дисциплінарний комітет оштрафував львівський клуб на 150 тис. грн.