«Карпати» розгромно поступилися у Маріуполі

Гостям вдалося тричі відзначитися у воротах Романа Підківки

19:03, 13 серпня 2017

У 5 турі УПЛ львівські «Карпати» відправилися до Маріуполя на матч проти однойменної команди, яка до декомунізації носила назву «Іллічівець». Попри те, що Львів та Маріуполь розділяють понад тисячу кілометрів, у обох команд багато «точок перетину». Маріупольців зараз тренує Олександр Севидов, який у сезоні 2013-2014 був головним тренером «Карпат». За його команду виступають Денис Кожанов, Євген Неплях та Сергій Рудика, які свого часу носили «зелено-білу» футболку.

До матчу команди розділяло одне очко – п’ять у «Маріуполя» проти чотирьох у «Карпат». Тож перемога давала можливість одній з команд піднятися у верхню частину турнірної таблиці.

Головний керманич «Карпат» Серхіо Наварро вирішив дещо здивувати стартовим складом. Так, в центрі півзахисту вийшов Артем Федецький, а в парі до Андрія Нестерова в центр захисту вийшов Гуідо Кортеджано. Франціско Ді Франко розмістився під єдиним форвардом Романом Дебелком.

«Вихід Федецького в опорну зону? Ми не експериментували, а мали можливість поставити Федецького на цю позицію. Довго над цим працювали й сьогодні цим скористалися. Я задоволений грою Федецького й інших гравців Карпат, які були на полі». Такими були слова Серхіо Наварро вже після матчу.

На початку гри команди обмінялися моментами. Але відзначитися вдалося саме господарям. Сергій Болбат подав з флангу, і В’ячеслав Чурко вистрибнув вище за гравців «Карпат» і пробив у кут воріт Романа Підківки. Воротар львів’ян «запізнився» із стрибком і не дотягнувся до м’яча, діставши його вже за лінією воріт. Сталося це ще на 10 хвилині гри.

Такий розвиток подій дещо спантеличив футболістів «Карпат». Гравці «Маріуполя» створили ще декілька моментів, щоб відзначитися одразу після забитого голу. І вдалося їм це зробити вже за 8 хвилин. Все той же В’ячеслав Чурко отримав м’яч у штрафному майданчику «Карпат» і прострілював на дальню штангу. Його удар перервав Орест Лебеденко. Захисник зрізав м’яч у власні ворота.

Після того, як «Карпати» пропустили двічі, вони створили не одну нагоду, щоб скоротити відставання. Однак удар Андрія Нестерова після подачі з кутового прийшовся точно у Рустама Худжамова. Він же і справився з ударом Франціско Ді Франко. Загалом статистика була на користь «Карпат», на відміну від рахунку на табло.

Все це відбувалося на очах у Мирона Маркевича, який є головою комітету національних збірних. А також у близько 10 тис. глядачів на стадіоні.

Другий тайм розпочався із замін у «зелено-білих». Маріо Аркес Бласко вийшов замість Амбросія Чачуа. Згодом з поля у «Маріуполя» пішов і Денис Кожанов.

З 60 хвилин команди обмінялися декількома небезпечними моментами. Перед тим Гуідо Кортеджано міг зрізати м’яч у власні ворота. Однак цього разу Роман Підківка зреагував правильно. Орест Лебеденко міг відзначитися і у воротах суперника, але з гострого кута пробив повз ворота. Удари Худоб’яка головою та з-за меж штрафного майданчика не досягли своєї цілі. Як і удар Маріо Аркеса.

Однак момент Руслана Фоміна на фоні цього виглядав значно небезпечніше, коли гравець отримав м’яч перед воротарем, однак не зумів переграти його.

Згодом і Сергій Болбат небезпечно пробивав. Виручив Роман Підківка. Те, що йому не вдалося в основний час, гравець «Маріуполя» реалізував у додатковий час. Рустам Худжамов потужно виніс м’яч від власних воріт, двоє гравців «Маріуполя» продовжили його політ головами, і Сергій Болбат вирвався на вільний простір. Як не намагався його зупинити за допомогою рук Орест Лебеденко, він не зумів нічого йому протиставити. І навіть Андрій Нестеров у штрафному майданчику не перешкодив пробити по воротах.

3:0, і «Карпати» програють третю гру з п’яти в УПЛ, розмістившись на 9 місці. Різниця забитих-пропущених складає -8.

Наступний матч «Карпат» буде у Львові проти «Олександрії». Вона відстає від «зелено-білих», розмістившись одразу за «Карпатами» у турнірній таблиці. Гра відбудеться 20 серпня о 17:00 год. на стадіоні «Україна».

«Маріуполь» – «Карпати» 3:0

Голи: Чурко, 10, Лебеденко, 18 (авт.), Болбат, 90+3.

«Маріуполь»: Худжамов, Неплях, Вакуленко, Яворський, Кирюханцев, Чурко (Білий, 75), Кольцов, Кожанов (Рудика, 56), Мишньов, Болбат, Фомін (Віценець, 89). Головний тренер – Олександр Севідов.

«Карпати»: Підківка, Нестеров, Кортеджано, Мірошніченко, Лебеденко, Федецький, Кльоц, Худоб’як, Ді Франко (Грисьо, 70), Чачуа (Аркес, 46), Дебелко (Рібас, 53). Головний тренер – Серхіо Наварро.

Попередження: Кольоцов, 6, Фомін, 21 – Рібас, 68, Федецький, 84.