«Карпати» врятувалися від поразки у матчі з рівненським «Вересом» на «Арені Львів»

23:45, 9 грудня 2017

У матчі 19 туру львівські «Карпати» офіційно грали матч на виїзді проти рівненського «Вереса». На «Арені Львів», де поки базується рівненський клуб.

Матч на «Арені Львів» зібрав 1,5 тис. глядачів

Для футболістів та фанатів «Карпат» ще свіжою в пам’яті була принизлива поразка від «Вереса» у першому колі 1:6, після чого у «Карпат» звільнили Серхіо Наварро. Однак про реванш мало хто говорив перед грою.

Як не дивно, але саме новачок Прем’єр-ліги був фаворитом цього протистояння. Команда Юрія Вірта посідала четверте місце, і за певних обставин на зимову перерву могла піти у трійці лідерів чемпіонату. У «Карпат» – кардинально інша ситуація: 11 місце з 12 команд, лише дві перемоги у 17 іграх (для прикладу, у «Вереса» лише три поразки у чемпіонаті).

На цю гру «Карпати» вийшли у вже доволі звичній жовтій формі. Хоча вони могли використати і традиційні білу чи зелену. Адже «Верес» грав у чорній.

Активніше розпочали саме господарі поля. Вони ж першими і забили гол. Його автор – колишній гравець «Карпат» Василь Кобін. Перехопивши м’яч, він корпусом відтиснув Артема Федецького та пробив у кут воріт. Роман Підківка кинувся на цей удар, але запізно. Від радості Кобін побіг до кутового прапорця і ногою зніс його, за що отримав від судді жовтку картку. Вже згодом стало відомо, що це міг бути останній матч Кобіна за «Верес», адже гравець отримав пропозиції з інших клубів.

В боротьбі зійшлися Гуцуляк та Кобін

Варто додати, що перед цим у матчі відбувся доволі показовий епізод дещо незграбної гри «Карпат» у захисті. Іван Лобай, який був єдиним центральним захисником «левів», невдало вибив м’яч з власного штрафного майданчика, коли той звалився йому з ноги. Зо що отримав словесної прочуханки від Підківки. Та вже за мить, ворота, вибиваючи м’яч, зробив це доволі невдало, точно на суперника. І лише Лобай у боротьбі у штрафному майданчику зумів вибити м’яч з під ніг у суперника.

Однак з найактивніших у львів'ян був Карраскаль

«Карпати» могли зрівняти рахунок ще у першому таймі. Спочатку небезпечно низом з гострого кута пробивав Сергій Мякушко. Однак Олександр Бандура зреагував на цей удар. Згодом простріл головою повинен був замикати Леонід Акулінін, та м’яч пішов повз рамку воріт.

Натомість знову забили господарі, скориставшись проблемами у захисті «Карпат» у середині першого тайму. І знову гол на рахунку колишнього гравця «зелено-білих». Михайла Сергійчука. Форвард без особливих проблем пробив головою по воротах Підківки з декількох метрів. Воротар знову занадто пізно зреагував на цей удар, не вірно зайнявши позицію.

Дещо виправився голкіпер «Карпат» через деякий час, коли зреагував на потужний удар у нижній кут воріт, перевівши м’яч на кутовий.

Чергова нагода забити у «Карпат» виникла зі стандарту. Однак Бандура піймав м’яч, який летів під перекладину воріт після удару Мякушка.

«Що було в перерві? Як то кажуть, серйозна розмова... Окрім того, ми всі сказали собі, що мусимо зібратися, показати гру і дати результат». Це слова після матчу форварда «Карпат» Леоніда Акулініна. І справді, команда зібралася. І показала результат.

Голодюк у підкаті проти ще олного колишнього гравця «Карпат» Олександра Іщенка

Сприяли цьому заміни. Спочатку одразу після перерви на поле вийшов Амбросій Чачуа, який замінив Франціско ді Франко, згодом і Дмитро Кльоц вийшов замість Олега Голодюка. Обоє гравців доволі давно не грали за основу «Карпат». Проте найнеочікуванішою виявилася заміна Мар’яна Шведа. Тренерський штаб «Карпат» вирішив зняти з гри захисника Федецького. Це був дещо ризикований маневр, адже на полі із номінальних захисників залишалися лише Іван Лобай, Дмитро Мірошниченко, та Олексій Гуцуляк, який, скоріш, є латераль, аніж захисник. Це продемонстрував момент, який міг повністю змінити результат цієї гри. Сергійчук прийняв пас з флангу, зупинив і пробив по воротах. Все це він зробив, перебуваючи в оточені гравців «Карпат», а перед ним стояв Гуцуляк. Однак м’яч влучив у штангу.

А вже невдовзі «Карпати» забили. Швед отримав пас на хід, корпусом поборовся із захисником, увійшвов у штрафний майданчик та пробив по воротах Бандури. Воротар ніби все правильно зробив, скоротивши кут обстрілу та максимально закривши площину воріт. Однак півзахисник знайшов шпарину, щоб пробити.

Мар'ян Швед забиває перший гол

Другий гол «Карпат» у цьому матчі – це те, що мало хто очікував від «Карпат». Сергій Мякушко отримав м’яч на хід на своїй половині поля і здійснив неймовірний спурт, хоча суперник, здавалося, що от-от відбере м’яч, після чого видав просто ювелірну подачу у штрафний майданчик, де перебував Акулінін.

Неймовірний забіг Мякушка

Форварду нічого іншого не залишалося, як лише переправити м’яч головою у площину воріт. І не схибити. Що він і зробив.

Удар Акулініна

«Верес» міг вирвати перемогу у цьому матчі силами все того з Кобіна. Але в останній момент в нього м’яч зрізався з ноги.

Матч так і закінчився з рахунком 2:2. Кожен з тренерів – що Юрій Вірт, що Олег Бойчишин, заявили, що їх команда заслуговувала на перемогу у цій грі. Більше невдоволення було саме у тренера «Вереса».

Тепер же рівненський клуб відправився на відпочинок на місяць. Команда збереться на збори аж у січні 2018 року.

«Карпати» ж очікують рішення КДК щодо їх перерваного матчу з «Олімпіком». Цілком можливо, що його догравати доведеться грати ще в цьому році. Тож поки гравці нікуди не роз’їжджаються.

«Верес» – «Карпати» 2:2

Голи: Кобін, 14, Сергійчук, 28 – Швед, 72, Акулінін, 87