Карпатська різанина

Інтерактивна карта вирубок лісу в Карпатах

13 липня 2016

Починаючи від 2011 року у Карпатах вирубали ліс на території, що еквівалентна 1792 футбольним полям. Такі цифри наводить видання «Тексти», яке створило інтерактивну карту вирубок карпатських лісів.

Вирубки відбуваються навіть у заповідниках та природніх парках.  У районі тільки Національного природного парку «Сколівські Бескиди» площа вирубок лісу еквівалентна 111 футбольним полям (78 га).

73% українських лісів перебувають під управлінням Державної аґенції лісових ресурсів України. Решта 27% належать місцевому самоврядуванню, Мінагрополітики, Міноборони, природним паркам тощо. За 2015 рік підприємства Держлісаґенції сплатили в бюджет держави понад 3 млрд грн. 

Щоб перейти до інтерактивної карти - клікніть на зображення

Зазначимо, що 16% території України займає ліс. В карпатських регіонах ця цифра сягає 40%. На Закарпатті - 51%, і це третій показник у Європі після Швеції та Фінляндії.

На основі даних супутникових знімків основної частини Українських Карпат журналісти створили інтерактивну карту ділянок, які найбільше постраждали від вирубок. Червоним кольором позначено території, на яких зрубали ліс протягом чотирьох років - з літа 2011-го до червня 2015 року.

На карті можна порівняти стан лісу у червні 2015 року та у серпні 2000 року, щоб побачити, як змінився масштаб вирубки лісу за 15 років. Також карту можна переглянути у режимі «Природній колір», без червоних маркерів, що позначають вирубані ділянки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
У Львові назвали найкращі книги 25 Book Forum
Головні новини Львова за 20 вересня
Люди, які напали на палац культури у Львові, «засвітились» на відео з камер спостереження
Широка Помісна коаліція
Верховна Рада обрала 14 нових членів ЦВК
СБУ проводить обшуки в компанії «ПБС» та у ресторанах на Буковелі
Група праворадикалів захопила палац культури у Львові, щоб зірвати неіснуючі «фашистські заходи»
У Львові 71 будинок залишився без гарячої води
Петицію про будівництво сміттєпереробного заводу у Львові підтримав лише 31 депутат міськради
Верховна Рада підтримала поправки до Конституції щодо євроатлантичного курсу України