Карпатська різанина

Інтерактивна карта вирубок лісу в Карпатах

13 липня 2016

Починаючи від 2011 року у Карпатах вирубали ліс на території, що еквівалентна 1792 футбольним полям. Такі цифри наводить видання «Тексти», яке створило інтерактивну карту вирубок карпатських лісів.

Вирубки відбуваються навіть у заповідниках та природніх парках.  У районі тільки Національного природного парку «Сколівські Бескиди» площа вирубок лісу еквівалентна 111 футбольним полям (78 га).

73% українських лісів перебувають під управлінням Державної аґенції лісових ресурсів України. Решта 27% належать місцевому самоврядуванню, Мінагрополітики, Міноборони, природним паркам тощо. За 2015 рік підприємства Держлісаґенції сплатили в бюджет держави понад 3 млрд грн. 

Щоб перейти до інтерактивної карти - клікніть на зображення

Зазначимо, що 16% території України займає ліс. В карпатських регіонах ця цифра сягає 40%. На Закарпатті - 51%, і це третій показник у Європі після Швеції та Фінляндії.

На основі даних супутникових знімків основної частини Українських Карпат журналісти створили інтерактивну карту ділянок, які найбільше постраждали від вирубок. Червоним кольором позначено території, на яких зрубали ліс протягом чотирьох років - з літа 2011-го до червня 2015 року.

На карті можна порівняти стан лісу у червні 2015 року та у серпні 2000 року, щоб побачити, як змінився масштаб вирубки лісу за 15 років. Також карту можна переглянути у режимі «Природній колір», без червоних маркерів, що позначають вирубані ділянки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Львів оголосив тендер на електронний квиток для оплати проїзду у міському транспорті
Біла сомалізація України
У Львові група молодиків розтрощила заклад гральних автоматів, всіх затримали
РАГУlive. Випуск за 16 листопада
Головні новини Львова за 16 листопада
Львівських комунальників оштрафували на 670 тис. грн за нелегальних працівників
У львівської маршрутки під час руху відпали задні колеса. Інцидент потрапив на відео
Київський бізнесмен власним коштом вивіз з Дрогобича 36 тонн сміття
Усе для дітей
Раптові зміни у розмитненні автомобілів з Європи