Каськів: Україна на відстані 2 років до енергетичної незалежності

21:48, 29 серпня 2012

Прем’єр-міністр України підписав розпорядження про затвердження попереднього техніко-економічного обґрунтування Національного проекту «LNG-термінал. За результатами розробленого ТЕО Національного проекту «LNG термінал» визначено загальну вартість проекту – 969 млн євро.

«Цим рішенням КМУ затверджено всі економічні показники, календарний план-графік та організаційна модель проекту, – повідомив голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів. - Це означає, що Україна на відстані 2-х років до своєї енергетичної незалежності».

Голова Держінвестпроекту також зазначив, що технологічна частина проекту буде реалізовуватися за інвестиційні кошти, а частка держави в статутному капіталі становитиме 25%, при фактичних державних затратах 7,5%, інформує прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами.

«Зараз ми, за підтримки міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка, розпочинаємо наступний етап – підготовку до інвестиційного конкурсу будівництва технологічної частини НП «LNG-термінал, – повідомив Владислав Каськів. – Ми плануємо запросити керівників усіх зацікавлених світових компаній на розширену презентацію енергетичної стратегії України, що відбудеться 13–16 вересня у Ялті».

За словами голови Координаційної Ради Національного проекту "LNG-Термінал" Віталія Дем'янюка, інвестори оперативно відреагували на таке рішення Уряду України.

«Прийняття попереднього техніко-економічного обґрунтування – це позитивний сигнал для інвесторів: адже таким чином Кабінет міністрів України підтримує лінію на диверсифікацію джерел газопостачання, а також розвиток інфраструктури в Україні. Оскільки, окрім затвердження попереднього ТЕО, розпорядження КМУ містить низку положень про розвиток супутньої інфраструктури,” – зазначив В. Дем'янюк.

Проект вже викликав інтерес з боку потенційних інвесторів – близько 10 компаній із США, Іспанії, Португалії, Бразилії, Японії, Катару, Кореї висловили своє зацікавлення.

Як повідомлялось раніше, будівництво LNG-терміналу загальною потужністю у 10 мільярдів кубічних метрів на рік планується реалізовувати в дві черги. Перша черга – шляхом використання FSRU-технологій, друга частина – шляхом будівництва наземного терміналу, який буде включати в себе 3 ємності: кожна по 180 тисяч кубічних метрів скрапленого газу. Перший етап реалізації цього проекту планується завершити до січня  2015 року.