Каськіва запідозрили у корупції в особливо великих розмірах

15:27, 6 липня 2014

Опубліковано опис корупційних схем в Державному агентстві з інвестицій та управління національними проектами України, яким на час проведеного розслідування головував Владислав Каськів.

Їх опублікувало видання «Наші гроші».

Згідно з розслідуванням, стали відомі корупційні шляхи і схеми проходження державних коштів . Сотні мільйонів щорічно проходили такими шляхами, які неможливо було зафіксувати.

У роботі Каськіва не вдалося уникнути скандалів: перший – з лижним інструктором і LNG-терміналом, другий – із зимовою Олімпіадою.

Журналісти «Наших грошей» нагадують, що переможцем конкурсу нацпроекту "Олімпійська надія-2022" було оголошено ТОВ «Боржава резорт»,  яке раніше належало двоюрідному братові Каськіва. Крім того виявили, що «Боржава резорт» з групою комерційних фірм, серед засновників яких найближче оточення Каськіва, викупили на місці майбутнього будівництва сотні гектарів землі.

У травні 2014 року року ДП «Державна інвестиційна компанія» (підпорядковане Держінвестпроекту) подало до суду на «Боржаву резорт» з вимогою розірвати кредитний договір

«Виявилося, що відразу після того, як приватна фірма виграла конкурс «солідних інвесторів», вона відразу почала позичати гроші у того, хто цих інвесторів шукав. Перший транш склав 135 млн грн, другий - 30 млн. грн. Річна ставка – 3,75%», - пише видання.

Згідно з матеріалами суду, запорукою виступали невідомі «майнові права за договором поставки». Гроші пішли ще в листопаді 2012 року, а до суду ДП «ІК» подало у травні 2014-го.

Журналісти зробили висновок, що того, що повинно було бути поставлено, так і немає.

Також видання наводить другий приклад, де в судовому порядку «Державна інвестиційна компанія» намагалася розірвати практично ідентичний договір нацпроекту «Якісна вода» з ТОВ «Торговий дім «Борисфен»».

«Відмінність лише в траншах і кількостях грошей: 65 + 17 + 12, разом 94 млн. Решта той же - 3.75% річних і заставу у вигляді «договору поставки», - пишуть " Наші гроші ".

За словами авторів розслідування, скільки кредитних мільйонів роздало держпідприємствам на «нацпроекти» невідомо.

«Натяком може бути хіба що суха таблиця з сайту Держінвестпроекту, де в графі - надані кредити 2013 - фігурує цифра 558 млн», - заявляють журналісти.

Нагадаємо, що головою Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України (Держінвестпроект) з 2010 по 2014 рік був Владислав Каськів.