Касько розповів про свої квартири

08:03, 14 квітня 2016

Екс-заступник генерального прокурора Віталій Касько розповів про квартири, через які його переслідують правоохоронні органи.

На своїй сторінці у Facebook він пояснив, що робить це, аби «уникнути спекуляцій» навколо цієї теми.

«Я працював в органах прокуратури з 1998 року, куди був направлений по розподілу після закінчення університету. У 2002 році мене запросили на роботу до ГПУ. У зв’язку з переїздом зі Львова до Києва мені та моїй мамі міськвлада – наголошую, що не ГПУ – виділила однокімнатну квартиру, житлова площа якої становила близько 19 кв. м. В подальшому моя мама приватизувала це житло», – розповів Касько.

За його словами, у 2005 році він звільнився з ГПУ, на той час не маючи перспектив для професійного росту там, а у 2007 році повернувся на запрошення ГПУ – на посаду начальника управління.

«У 2008 році ГПУ ініціювала виділення мені трикімнатної квартири, яка й спричинила всю цю зайву увагу до мене. Це було перше і єдине службове житло, яке я отримував. Для отримання цього житла я надавав ГПУ ту інформацію і у тій формі, як це вимагалося профільним управлінням. В тому числі довідку ЖЕКу про склад сім’ї, інформацією з якої спекулює ГПУ», – зазначив Касько.

«Після призначення Пшонки Генеральним прокурором я одразу звільнився з органів прокуратури, а отриману трикімнатну квартиру я приватизував», – додав він.

«Мені б дуже хотілося поділитися усіма документами, які підтверджують правдивість моїх слів, але я не можу слідувати хибним шляхом ГПУ і розкривати матеріали досудового розслідування», – наголосив він.

Як відомо, НАБУ 26 січня 2016 року розпочало розслідування щодо квартир Каська за п’ятьма статтями. Спеціалізована антикорупційна прокуратура 8 квітня передала цю справу Національній поліції. Але попри норми КПК, ГПУ розпочала власне розслідування справи 12 лютого.

Вночі 10 квітня на вулиці прокурори вручили Каську підозру у вчиненні злочину. Вона стосується справи щодо шахрайства з нерухомістю. Згідно з підозрою, у 2003 році Касько отримав службову однокімнатну квартиру в Печерському районі столиці, яку пізніше, за даними прокуратури, приватизувала його матір, що вже проживала у трикімнатній квартирі в Києві. Прокурор Генпрокуратури Владислав Куценко 11 квітня розповів: «У 2003 році, коли Касько працював в органах прокуратури, він скористався правом отримати державне житло. Він отримав 1-кімнатну квартиру площею 48 м кв. у місті Києві. Така практика є. Далі прописує в цю квартиру свою маму. Після цієї операції сам виписується. Мама при цьому є власницею квартири у Львові. Тобто квартировинаймач залишається один – мама пана Каська. Після цього, як квартировинаймач залишився один, вона подає документи і вказану квартиру приватизовує, тобто безоплатно отримує у власність від держави. У такий спосіб мама стає власником двох квартир. Квартиру у Львові вона продає і купує нову у Києві площею 70 м кв.».

У 2010 році, за даними правоохоронців, Касько знову звернувся до Генпрокурора щодо надання йому службової квартири. Він нібито повідомив, що проживає з дідусем, матір’ю та сестрою. Родині Каська виділили трикімнатну квартиру в тому ж Печерському районі — на бульварі Дружби народів, 14-16, площею 155 кв. м.

У грудні 2010 року Касько звільнився з ГПУ і працював як адвокат. За два місяці до звільнення з ГПУ трикімнатну квартиру, виділену родині Каська, виключили з переліку службових.

У березні 2016 року генпрокурор Віктор Шокін через суд домігся арешту квартири свого екс-заступника Каська на бульварі Дружби народів, 14-16.