Катар заплатив терористам майже $1 млрд викупу за визволення членів королівської родини

07:20, 6 червня 2017

Катар заплатив $1 млрд терористам, як викуп за 26 членів королівської сім'ї, які були захоплені терористами в Іраку під час полювання, а також за 50 осіб, полонених терористами в Сирії. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на джерела, що брали участь в проведенні операції.

Видання інформує, що гроші Катар заплатив, зокрема, наближеним до Аль-Каїди терористичним групам в Сирії. Угода, яку уклали в квітні, викликала стурбованість сусідів Катару щодо ролі цієї держави в регіоні, охопленому конфліктом.

За інформацією CNN Money, жителі столиці Катару Дохи масово скуповують продукти харчування і одягу побоючись економічної блокади через те, що ряд держав розірвали дипломатичні відносини з цією країною. Видання зазначає, що побоювання у людей з'явилися на тлі новин про закриття кордону з Саудівською Аравією, через яку в країну поставляють основну масу товарів харчової промисловості. У той же час влада Ірану вже заявила, що готова постачати Катару продовольство.

Уряд Катару також назвав «невиправданим» рішення Саудівської Аравії та інших країн регіону призупинити відносини з Дохою, заявивши, що це рішення «порушує його суверенітет». «Це було ясно з самого початку, що мета кампанії засобів масової інформації та рішення розірвати дипломатичні і консульські відносини і закрити кордони, це тиск на Катар, щоб змусити відмовитися від суверенітету і національного права приймати рішення», - йдеться у заяві катарського кабінету міністрів, яку процитувала Al Jazeera.

«Ці заходи є необґрунтованими і будуються на претензіях та заявах, які не мають жодних підстав насправді», - заявили в міністерстві закордонних справ Катару, додавши, що ці рішення не впливають на нормальне життя громадян і жителів країни.

В МЗС заявили, що ці рішення є спробою затягнути країну у свою сферу впливу. «Це саме по собі є порушенням його суверенітету [Катару] як держави», - сказано у заяві.

Як повідомлялося раніше, дипломатичні відносини з Катаром розірвали Саудівська Аравія, Єгипет, ОАЕ і Королівство Бахрейн. Потім до бойкоту Катару приєдналися Лівія, Мальдівська Республіка і Ємен. Причиною припинення дипломатичних відносин назвали підтримка Катаром тероризму.