Депутат від партії «Батьківщина» Микола Катеринчук просить Вищий адміністративний суд визнати протиправним засідання парламенту в приміщенні комітетів на вулиці Банковій, 6/8.
Відповідний позов до суду Катеринчук подав 5 квітня, повідомляє прес-служба Європейської партії.
«Зокрема, Катеринчук стверджує, що стаття 2 Регламенту Верховної Ради допускає проведення засідання в іншому приміщенні, але рішення про це має приймати сам парламент, воно має бути оформлено відповідним актом – постановою», – йдеться в повідомленні.
«Натомість, за словами глави парламенту Володимира Рибака, рішення щодо проведення пленарного засідання у приміщенні комітетів ВРУ на Банковій ухвалив не парламент, а «збори депутатів» за участю депутатів фракцій Партії регіонів, КПУ та деяких позафракційних», – уточнив Катеринчук.
«Відтак, ніким не уповноважений суб’єкт – «збори депутатів» перебрали на себе ті повноваження, які є компетенцією Верховної Ради. За таким підходом можна провести засідання парламенту будь-де, навіть не обов’язково в Україні, та ухвалити будь-яке рішення. Тож є ознаки узурпації влади», – вважає позивач.
«Парламент своїми діями позбавив мене можливості реалізовувати своє право як народного депутата, що встановлено та гарантовано Конституцією та законом «Про статус народного депутата», а також позбавив можливості виконувати свої обов’язки депутата», – заявив Катеринчук.
«Більш того, на цьому засіданні парламенту ухвалювали юридично значущі рішення – приймали закони. Відтак суд має визнати дії Верховної Ради протиправними», – підсумував він.
Зі свого боку, депутат від «Батьківщини» Володимир Яворівський зареєстрував у Верховній Раді проект постанови про скасування рішень Верховної Ради від 4 квітня 2013 року (реєстр. №2747).
Додамо, що депутати Верховної Ради 4 квітня засідали паралельно у двох різних місцях. Одне засідання проводив спікер Володимир Рибак в актовому залі на вулиці Банковій, інше – віце-спікер Руслан Кошулинський у Раді на вулиці Грушевського. Закривши засідання, спікер сказав, що 5 квітня о 10.00 нардепи продовжать роботу на Грушевського.
Екс-спікер Володимир Литвин розповів, за яких виняткових обставин Рада може збиратись в інших приміщеннях. А колишній заступник голови ВРУ Степан Гавриш сказав, що закони, прийняті на альтернативному засіданні – нелегітимні. Водночас нардеп від ПР Олена Бондаренко сказала, що депутати збиралися за рішенням більшості, а тому все легітимно.