Кемерон заявив про продаж своєї частки в офшорі перед вступом на посаду прем’єра Великобританії

09:20, 8 квітня 2016

Прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон повідомив, що він і його дружина Саманта володіли часткою в компанії Blairmore Investment Trust його покійного батька Іена Кемерона, яка фігурує в «Панамських документах». У 2010 році її продали за понад 30 тис. фунтів. Продаж відбувся за кілька місяців до того, як Кемерон вступив на посаду глави уряду, про це Кемерон розповів в інтерв’ю ITV, повідомило ВВС.

«Мені нема чого приховувати. Я пишаюся своїм батьком і тим, що він зробив, і його бізнесом ... Мені дуже гірко, що його зараз поливають брудом», – сказав Кемерон.

За його словами, критика на його адресу заснована на «фундаментальному нерозумінні» того, що Blairmore Holdings не була створена для того, щоб ухилятися від податків.

«Цього не було. Вона (компанія) була створена після того, як був відмінений валютний контроль, для того, щоб ті, хто хотів інвестувати в акції та компанії, деноміновані в доларах, могли б це зробити. Було створено тисячі таких трастів», – повідомив Кемерон.

Прем’єр Великобританії заявив, що щорічні дивіденди, які вони отримували від Blairmore Investment Trust, були задекларовані, а податки – сплачені.

Після цієї заяви Кемерона кілька депутатів парламенту Великобританії почали вимагати його  відставки, повідомило The Mirror.

Лейборист Джон Манн заявив, що у Кемерона «було шість років, щоб сказати правду парламенту і народу», і звинуватив його в лицемірстві.

Лідер Ліберальної партіїї Тім Фаррон висловив думку, що британці «мають право знати більше, ніж напівправду», і зазначив, що прем’єр «кілька днів заперечував свою участь в офшорах, але його вдалося вивести на чисту воду».

З вимогою відставки глави уряду виступили також лейборист, член комітету казначейства Палати громад Уес Стрітінг і заступник голови Лейбористської партії Том Уотсон.

Зазначимо, раніше Девід Кемерон заявляв, що у нього немає активів в офшорах.

Нагадаємо, 3 квітня в десятках ЗМІ по всьому світу з’явилися публікації про причетність світових лідерів і знаменитостей до схем з відмивання грошей і ухилення від податків, які отримали загальну назву «Панамські документи».

В одному з матеріалів згадувалося ім’я батька прем’єра Великобританії біржового маклера і мультимільйонера Іена Кемерона, якому належав багамський інвестиційний фонд Blairmore Holdings. У розслідуванні зазначається, що за допомогою цього фонду, підприємець ухилявся від сплати податків у Великобританії.