“Відзначення пам’яті розстріляних у 1937 році в Сандормосі пов’язано із необхідністю ліквідації на державному рівні наслідків радянського окупаційного режиму, який втопив Україну в крові”, - наголосив член Блоку “Наша Україна - Народна Самооборона” Ярослав Кендзьор, коментуючи скорботні заходи, які проводяться сьогодні з ініціативи Президента України для вшанування пам’яті розстріляних у 1937-38 роках у сталінських концтаборах. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба БНУНС.
“Роковини страшних подій, які ми відзначаємо сьогодні, пов’язані з подіями 7 листопада 1917 року, з так званою жовтневою соціалістичною революцією, - зазначив Кендзьор. - Тому я наполягав і наполягатиму, щоб ми демонтували усі пам’ятники комуністичним діячам-катам українського народу, щоб ми змінили усі назви вулиць та міст, що стосуються цього трагічного періоду в історії України”.
“Не встигла Україна оговтатися від Голодомору 1932-33 років, як нагрянув 1937 рік, - нагадав Кендзьор. - Коли тільки за 14 місяців 1937-38 років “для зачистки” від тих, які, як було зазначено у відповідному указі Єжова, “будуть заважати розбудові комунізму”, було вбито більше як 1,5 мільйони українців”.
“Жахлива дата - розстріл у Соловецькому спеціальному таборі. У відповідному розпорядженні було сказано, що на ознаменування 20-річниці великої жовтневої соціалістичної революції розстріляти таку-то кількість в’язнів Соловецького табору”. Капітан Матвєєв невтомно трудився на благо впровадження ідеалів соціалістичної революції і за 2-4 листопада 1937 року в Сандармосі розстріляв 1111 в’язнів, з них - біля 300 кращих представників української літератури”, - розповів Кендзьор.