Керівник ЦРУ подав у відставку через коханку

14:39, 10 листопада 2012

Директор ЦРУ Девід Петреус подав у відставку. Причиною цього кроку, як повідомив сам Петреус у листі співробітникам управління, став позашлюбний зв'язок.

За його словами, в четвер він подав прохання про відставку на ім'я президента Барака Обами, і в п'ятницю вдень воно було задоволено, пише BBC Україна.

"Після 37 років сімейного життя я допустив серйозний прорахунок, вступивши в позашлюбний зв'язок. Така поведінка є неприйнятною як для чоловіка, так і для лідера нашої організації. Сьогодні президент люб'язно прийняв мою відставку", - йдеться в заяві Девіда Петреуса, розповсюдженій у п’ятницю.

Водночас неназвані чиновники повідомили, що причиною відставки керівника ЦРУ був роман з його біографом Полою Бродвелл.

За повідомленнями американських ЗМІ, про стосунки Девіда Петреуса з пані Бродвелл стало відомо під час розслідування, яке проводило ФБР.

Пола Бродвелл є науковим співробітником Гарвардського університету і аспірантом Королівського коледжу в Лондоні.

Вона має військове минуле, адже закінчила ту саму військову академію у Вест-Пойнті, що й Девід Петреус. Пола Бродвелл одружена з рентгенологом Скоттом Бродвеллом і мешкає в місті Шарллот, Північна Короліна.

Пола Бродвелл провела місяці разом з тодішнім командувачем військами НАТО в Афганістані у 2011 році під час написання його біографії. Книга "Всеохопний: освіта генерала Девіда Петреуса" є позитивним звітом методів його керівництва.

Президент Барак Обама назвав Девіда Петреуса видатним офіцером, який багато років вірою і правдою служив США.

В оприлюдненій у п'ятницю ввечері заяві Обама відзначив заслуги Петреуса, зазначивши, що він багато десятиліть вірно служив США як професійний військовий і керівник розвідки.

Президент також висловив сподівання, що "ЦРУ продовжить розвиватися і виконувати свою важливу місію".

"Присвятивши своє життя видатній військовій кар'єрі, Девід Петреус зробив нашу країну сильнішою і безпечнішою", - йдеться в заяві президента США.

"Рішення Девіда піти у відставку означає втрату одного з найшановніших в нашій країні державних службовців", - заявив директор Національної розвідки США Джеймс Клаппер.

Обов'язки керівника ЦРУ буде виконувати заступник голови агентства Майкл Морелл.

Президент Барак Обама повинен призначити нового голову ЦРУ, це призначення згодом повинен підтвердити сенат США.

Майкл Морелл, який користується повагою як у Білому Домі, так і в Конгресі США, також виконував обов’язки керівника ЦРУ після того, як цю посаду залишив екс-очільник організації Леон Панетта.

Очікується, що Морелл наступного тижня свідчитиме перед Сенатською комісією з розвідки у справі про загибель американських дипломатів у Бенгазі.

ЦРУ чекає напружений період після відставки Девіда Петреуса, так як агенція також зіткнулася з недостатньою кількістю бюджетного фінансування та допитами, пов’язаними з нападом на консульство США у Бенгазі.