Слідчі державного бюро розслідувань спільно з поліцейськими Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції затримали керівника обласного управління Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпеки) в Чернівецькій області за систематичне вимагання і отримання хабарів.
Як повідомило ДБР, посадовець Укртрансбезпеки систематично вимагав та одержував від перевізників щомісяця від 20 до 100 тис. грн. При цьому в поліції назвали інші суми – від 5 до 50 тис. грн.
Перевізники щомісячно мали платити за непроведення перевірок на додержання ліцензійних умов маршрутних таксі, дотримання закону під час вантажних перевезень тощо.
Також посадовець за хабарі сприяв нелегальному переміщенню вантажівок, які порушують габаритно-вагові стандарти, допомагав з видачею дозволів на перевезення пасажирів та лобіював інтереси третіх осіб під час проведення конкурсів з перевезення пасажирів на міських та приміських сполученнях.
Упродовж вересня-листопада правоохоронці задокументували понад 40 фактів вимагання та одержання неправомірної вигоди посадовцем на загальну суму понад 200 тисяч гривень.
У понеділок, 16 листопада чиновника затримали у службовому кабінеті під час одержання чергової частини хабара за зменшення суми штрафу в адміністративному правопорушенні.
У разі доведення вини начальникові управління Укртрансбезпеки в Чернівецькій області загрожує від 5 до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.
Правоохоронці не назвали імені затриманого, однак на сайті Укртрансбезпеки вказано, що її обласне управління очолює Валерій Макаренко.
Оновлено. Першотравневий суд Чернівецької області 13 червня 2024 року звільнив Валерія Макаренка від відповідальності через закінчення термінів давності. Справу кваліфікували за статтею про шахрайство (ч. 1 ст. 190 ККУ). У вироку йдеться, що 7 серпня 2020 року працівники управління Укртрансбезпеки Чернівецькій області зупинили маршрутне таксі й виявили низку порушень. На водія склали акт. Ще одного водія, на якого склали акт за порушення, зупинили 19 серпня. Ці два акти направили на розгляд до управління Укртрансбезпеки у Чернівецькій області. Згодом Валерій Макаренко попросив водіїв автобусів сплатити штрафи, яких насправді не існувало.
Слідчі задокументували ще кілька подібних випадків. Під час судових дебатів Валерій Макаренко розкаявся та просив звільнити його від відповідальності. Суддя Наталя Піхало закрила кримінальне провадження. Валерій Макаренко сплатив понад 12 тис. грн за витрати на залучення експерта.