Міська рада вже вдруге намагається облаштувати у порожніх приміщеннях додаткові групи для дітей. Однак цьому заважає керівництво ДНЗ, який розташований поруч.
Раніше будівлю садочка орендувала приватна школа. У 2015 році міська рада зробила тут ремонт, щоби збільшити групи ДНЗ №42. Та в електронній черзі дітей на нові місця не було. Тож вирішили віддати приміщення іншому садку №21. Проте безуспішно.
«Було прийнято рішення надати частину цих приміщень садочку №21. Станом на сьогодні в судах перебуває справа за позовом керівника садочка №42 до ЛМР і до садочка №21. Так що той садочок не може там функціонувати», – розповіла директорка юридичного департаменту Гелена Пайонкевич.
За рік, упродовж якого тягнеться суд, керівництво садочка №42 так і не використало вільних приміщень. Лиш у січні цього року сюди перенесли дві групи, – після аварії у своєму корпусі.
Минулого тижня міська рада вирішила створити новий дошкільний заклад №188 і передати йому приміщення. У п’ятницю, 13 липня, керівниця новоствореного садка спробували зайти на територію, та її не пустили.
«Закриті були всі двері, були повішані усюди колодки, закриті двері на замки. Сусідські працівники на чолі з методистом нам доступ не відкрили», – сказала директорка садка №188 Оксана Маселко.
Спірне приміщення все ж вдалось розблокувати. Сюди завезли інвентар. Втім того ж дня адміністративний суд призупинив ухвалу міської ради, допоки не винесе остаточного рішення.
«Туди ходять діти суддів, прокурорів, депутатів в тому числі Верховної ради і управління освіти не може навести порядок цивілізованим методом, бо будь-яке рішення, яке приймається нами на сесії, чи нами на комісії, йдеться в суд і воно оскаржується», – додав депутат Львівської міської ради Любомир Бонасевич.
За інформацією управління освіти, комунальний садок фактично працює як приватний. Додаткові послуги тут надає Марія Савка – одночасно вихователька, фізична особа-підприємець і матір завідувачки садка.
«Хочу зауважити, що вона не має підписаного жодного договору про надання додаткових освітніх послуг. Такий договір не є погоджений, ані відділом освіти, ані управлінням освіти», – пояснила начальниця управління освіти Зоряна Довганик.
У садочку стверджують, що додаткових послуг цього року не надавали. А все приміщення вважають своїм. Це, мовляв, цілісний майновий комплекс.
«Цілий майновий комплекс, який згідно чинного законодавства не підлягає поділу. Тому що немає інфраструктури відповідної. Це має бути медпункт, харчоблок, пральня та інші допоміжні приміщення. Нічого в тому садку немає. Є наші приміщення, оренда і знову наші приміщення», – прокоментувала т.в.о. завідувачки садка №42 Марія Савка.
Однак ділити одне приміщення на два заклади реально і можливо, кажуть у районному відділі освіти.
«Дві установи комунальної форми власності можуть функціонувати в одних приміщеннях. Будуть мати доступ і до електрощитових, до всіх необхідних приміщень, які потрібні для того, щоби організовувати діяльність дошкільних установ що однієї, що другої», – розповіла начальниця відділу освіти Галицького та Франківського районів Леся Васюта.
Зараз до нового ДНЗ №188 триває набір дітей. Запрацювати він має вже 1 серпня.