Керівництву колонії дали вказівку «пресувати» Кольченка, – правозахисник

21:44, 16 березня 2016

Українському політичному в'язню Олександру Кольченку у перші ж дні перебування в колонії міста Копєйськ Челябінської області РФ винесли чотири стягнення з надуманих приводів. Про це повідомив член челябінської Громадської наглядової комісії (СНК), керівник «Уральської правозахисної групи» Микола Щур, пише Укрінформ.

«Кольченко був поміщений в ізолятор 26 лютого, з 5 березня він вже в загоні. За перші дні перебування в колонії йому було винесено 4 стягнення, догана і поміщення в ізолятор – двічі. Все – з надуманих приводів», – уточнив правозахисник.

Він розповів, що вперше Кольченка покарали за нібито використання жаргону. Причому, в документи було внесено і жорсткіше формулювання – «нецензурна лайка». Насправді українець просто назвав своє нинішнє місце проживання «бараком», тоді як офіційно воно називається «гуртожитком».

Друге покарання було за «нестатутну форму одягу». «В інтернеті вже пішла гуляти версія, що Саша навмисно відмовився пришивати будь-які бирки до одягу. Це погані чутки. Через них його надалі можуть звинуватити в принциповому невиконанні режиму колонії. Насправді, повертаючись із штрафного ізолятора, оскільки було холодно, Кольченко вдягнув поверх куртки з біркою тілогрійку без бірки (а йому другої бирки і не видавали). І це тут же визначили як нове порушення», – зазначив Микола Щур.

На його думку, це схоже на навмисну провокацію.

За словами правозахисника, у Кольченка склались нормальні стосунки в загоні. І у керівництва колонії ставлення до нього нормальне, нейтральне. «Але можна передбачити, що зверху була дана вказівка відразу ж чинити тиск на нового ув'язненого: по-перше, щоб мати приводи для посилення режиму, по-друге, щоб в майбутньому мати підстави для відмови в умовнодостроковому звільненні», – підсумував Микола Щур.

Відтак, Челябінська Громадська наглядова комісія внесла Кольченка в місцевий Реєстр безпеки, і повідомила про це начальство колонії. Зазначимо, що внесення у цей реєстр і контроль за ним допомагає протидіяти спробам неправової дії на ув’язнених.

Нагадаємо, що російський режим звинуватив кримчан Олега Сенцова і Олександра Кольченка в причетності до терактів у Криму. За сфабрикованим обвинуваченням Сенцова засудили до 20 років ув’язнення, Кольченка – до 10 років колонії суворого режиму. Кольченко відбуває покарання у колонії російського міста Копєйськ Челябінської області.