Керівниця найбільшої фракції у міськраді Берегова має угорський паспорт, – ЗМІ

Депутатка під час перетину кордону показала українським митникам паспорт громадянки Угорщини

11:48, 26 лютого 2019

У пункті перетину кордону «Лужанка» на Закарпатті під час проходження процедури митного оформлення депутатка Берегівської міської ради, керівниця фракції «Партії угорців» показала митникам свій угорський паспорт. Жінка намагалась ввезти в Україні авто з іноземною реєстрацією і у такий спосіб хотіла довести, що є розпоряджається машиною на законних підставах.

Про інцидент, який стався 18 лютого, повідомила низка закарпатських ЗМІ. Зокрема сайт «Анонс Закарпаття» оприлюднив фотокопію угорського паспорта української депутатки.

Зазначається, що того дня було виявлено порушення митного законодавства депутатом, головою фракції «КМКС-Партії угорців України» в міській раді Берегова Кароліною Дорчі.

Порушення стосувалися порядку ввезення на територію України транспортного засобу на іноземній реєстрації. Під час словесної суперечки між Кароліною Дорчі і працівниками ДФС України, остання, мотивуючи нібито правомірність ввезення нею іноземного транспортного засобу, повідомила митникам, що вона – громадянка Угорщини, і пред’явила паспорт громадянки вказаної країни серії ВН № 653834 на ім’я Darcsi Karolina.

Фотокопія першої сторінки паспорта депутатки

ЗМІ зазначають, що керівником найбільшої фракції в міській раді українського Берегова є особа, яка фактично присягнулася на вірність Угорщині.

26 лютого Берегівський районний суд має розглянути адміністративний протокол, складений прикордонниками щодо депутатки.

До слова, у жовтні сайт «Миротворець» (неурядовий проект, що оприлюднює дані про сепаратистів та осіб, що ведуть антиукраїнську діяльність чи становлять загрозу національній безпеці, - ред.) – опублікував список з понад 500 закарпатців, власників угорських паспортів, які є держслужбовцями та чиновниками місцевого самоврядування.

У Закарпатській облдержадміністрації тоді обіцяли перевірити власників угорських паспортів зі списку «Миротворця» щодо того, чи справді вони є державними службовцями.