Керрі: Рішення щодо України можливі лише за участю самої України

08:11, 31 березня 2014

На переговорах у Парижі США й Росія підтвердили своє прагнення шукати дипломатичне розв'язання кризи в Україні. Про це заявив держсекретар США Джон Керрі, виступаючи вночі на 31 березня в посольстві США за підсумками переговорів з міністром закордонних справ Росії. Він також повідомив, що жодних рішень щодо України не можуть ухвалювати без обговорення з представниками української влади.

Держсекретар зазначив, що серед тих пропозицій, які висловили США – забезпечення прав національних меншин, урегулювання мовних проблем в Україні, залучення міжнародних спостерігачів, інклюзивна конституційна реформа, роззброєння всіх незаконних збройних формувань і провокаторів.

Керрі заявив, що ніяке рішення щодо України не може ухвалюватися без участі легітимного уряду України на чолі з Арсенієм Яценюком.

Держсекретар повідомив, що США консультуються з урядом України по кожному питанню при переговорах з Росією.

За словами Керрі, уряд України рухається вперед шляхом хворобливих, але потрібних реформ і міжнародне співтовариство буде підтримувати його на цьому шляху. 

Держсекретар відзначив, що серед пропозицій щодо деескалації, які зробили США, – відведення російських військ від кордонів з Україною.

За його словами, присутність цих військ створює атмосферу страху й залякування й не додає позитивного клімату, який настільки потрібний Україні в цей час.

Керрі заявив, що в ході відвертої бесіди з Лавровим він назвав дії Росії «незаконними» і наголосив, що Росія перебуває, як він висловився, на «неправильному боці історії».

Проте, на думку Керрі, Лавров висловив бажання Росії підтримати Україну в її перехідному періоді.

Відповідаючи на запитання про можливість федералізації України, як це пропонує Росія, Керрі заявив, що самі українці повинні ухвалювати рішення щодо цього приводу. «Вирішувати це без українців було б неправильно», – відзначив він.

Нагадаємо, що 29 березня в інтерв'ю російському телебаченню Лавров розповів про умови подолання російсько-українського конфлікту. За його словами, Україна повинна створити федеративний державний устрій, в якому необхідно пропорційно представити російськомовне населення на сході та півдні країни. Крім того, Росія чекає від Києва зобов'язання не вступати в НАТО.