Кілька учасників конкурсу у Верховний суд здавали іспит за своїми власними справами

Судді мали місяці на те, щоб вивчити матеріали проваджень, за якими їм запропонували виконати практичне завдання

10:47, 24 лютого 2017

Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, суддя ВСУ та голова Ради суддів Валентина Сімоненко, а також суддя ВСУ Людмила Охрімчук на конкурсі до Верховного Суду отримали практичне завдання, які були побудовані на базі їхні власних рішень у цивільних справах. Про це пишуть журналісти проекту «Наші гроші. Досудилися».

Як повідомляють журналісти, справа, за якою судді виносили рішення, наразі недоступна за посиланнями у судовому реєстрі.

Раніше Громадська рада доброчесності (ГРД) виявила, що судові матеріали, які надавалися в якості модельних завдань на конкурсі до нового Верховного Суду, «є не просто реальними, а взяті з життя майже без змін. Окремі конкурсанти брали безпосередню участь в їхньому розгляді», нагадує «БИГУС.info».

Справи розглядалися цими конкурсантами в якості суддів в різних інстанціях ще на початку минулого року. У той же час, жоден з кандидатів досі публічно не зізнався у тому, що фабула модельної справи є йому добре відомою.

21 лютого кандидати до Верховного суду виконували практичне завдання – написання судового рішення. На це відводилося 5 годин. Однак деякі конкурсанти отримали переваги під час вирішення тестового завдання, оскільки весь масив правової інформації був ними опрацьований заздалегідь. Деякі рішення готувалися впродовж декількох місяців.

У Громадській раді доброчесності заявили, що вважають виявлені факти серйозною проблемою довіри до результатів конкурсного відбору кандидатів до нового Верховного Суду. Ця ситуація, на думку ГРД наперед підриває довіру до результатів конкурсу щодо таких кандидатів.

Нагадаємо, 30 вересня 2016 року набули чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя та Закону «Про судоустрій і статус суддів», у зв'язку з чим в країні стартувала судова реформа.

Верховний суд став найвищою судовою інстанцією України, його склад повинен бути сформований з суддів, обраних за підсумками відкритого конкурсу.

26 грудня стало відомо про те, що до участі у конкурсі на зайняття посад суддів оновленого Верховного суду допущені 653 кандидата. Конкурс оголошено на 120 вакантних посад, по 30 чоловік у кожен касаційний суд.