Кількість офіційно зареєстрованих безробітних у Львівській області зросла у 2,5 рази. Якщо від початку карантину і до 29 квітня на обліку в обласному центрі зайнятості перебували 8,5 тис. безробітних, то 30 квітня їх стало вже 21,7 тис. Водночас кількість вакансій, які надали місцеві роботодавці, порівняно з аналогічним періодом торік, скоротилася більш ніж учетверо – з 9,9 тис. за березень-квітень 2019 року до 2,4 тис. нині. Про це повідомила прес-служба Львівського обласного центру зайнятості (ЛОЦЗ).
Загальна кількість офіційних вакансій на Львівщині станом на 30 квітня – 3,7 тис.
Де потрібні працівники?
До топ-5 галузей, де є найбільша потреба, увійшли переробна промисловість, транспорт, торгівля та ремонт транспортних засобів, державне управління, а також постачання електроенергії або газу.
Хто потребує працівників?
Наразі вакансії є в ПрАТ «Львівобленерго», «Фуджікура Аутомотів Україна», ГУНП у Львівській області, ДП «Грін Коттон Груп Львів», Личаківська виправна колонія № 30, ЛКП «Львівелектротранс», ЛМКП «Львівтеплоенерго», Львівське комунальне автотранспортне підприємство № 1, ТзОВ «Електроконтакт Україна», ТзОВ «Рітейл Україна», Управління поліції охорони у Львівській області, ТзОВ ТВК «Львівхолод», філія ТзОВ «НЕСТЛЕ Україна» «НЕСТЛЕ бізнес сервіс в Європі», ТОВ «Транс-сервіс-1» та інші.
Ким можна працювати?
Вакансії з найбільшим попитом – це водії, швачки, поліцейські, оператори автоматичних і напівавтоматичних ліній верстатів та установок, працівники сфери торгівлі, тобто касири торговельних залів і продавці продовольчих товарів, а також двірники, монтери колії, водії трамвая або тролейбуса, монтери кабельного виробництва, електромонтери з експлуатації розподільчих мереж тощо.
Скільки платять?
Середня зарплата – 8 тис. грн. Водночас найвищу зарплату – 24 тис. грн – гарантують інженеру-програмісту, на 20 тис. грн можуть розраховувати водії автотранспортних засобів, трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва, головні бухгалтери та швачки.
У діапазоні від 15 до 18 тис. грн готові платити працедавці водіям тролейбуса або трамвая, слюсарям з механоскладальних робіт, трактористам, електромонтерам-лінійникам з монтажу повітряних ліній високої напруги й контактної мережі, слюсарям з ремонту колісних транспортних засобів, монтажникам систем утеплення будівель, електрозварникам на автоматичних та напівавтоматичних машинах, монтажникам-складальникам алюмінієвих конструкцій, а також агроному, інженеру з автоматизованих систем керування виробництвом, майстру виробничої дільниці, інженеру-конструктору, майстру цеху, менеджеру (управителю) із збуту тощо.
Слід зазначити, що служби зайнятості облікують лише офіційне безробіття – коли звільнена людина з документами звертається по допомогу до відповідних служб. Наразі немає точних даних, скільки українців насправді втратили роботу через карантин та кризу в певних галузях.
Раніше ZAXID.NET переглянув актуальні львівські вакансії та розповів про те, де можна заробити в кризовий час.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України у квітні спростив отримання допомоги з безробіття на період карантину. Нині її призначають з першого дня надання статусу безробітного. Після подання заяви також не застосовується семиденний період для активного пошуку роботи – людина не повинна протягом семи днів відвідувати співбесіди з роботодавцями, а відразу отримає статус безробітного. Також виплата допомоги з безробіття може здійснюватися без особистого відвідування безробітним центру зайнятості.
Правила розрахунку таких виплат залишилися без змін. Їх призначають відповідно до страхового стажу та з урахуванням зарплати і доходу, який людина мала за останні шість місяців, коли працювала. Мінімальна допомога наразі становить 1000 грн. Водночас право на допомогу не мають працівники, які отримують пенсію або працювали у роботодавця за сумісництвом.
Крім того Центри зайнятості пропонують курси підвищення кваліфікації або навчання новій професії чи додатковим навичкам, які можуть стати в пригоді шукачам роботи.