Кількість вірусних заражень і хакерських атак в Україні за останній рік зросла з 10-ти до 100 млн. Про це сказав експерт в галузі інформаційної безпеки Володимир Ілібман під час презентації звіту Cisco з кібербезпеки, передає «Укрінформ».
«Із року в рік кількість атак та вірусів зростає. Це фантастична цифра. Якщо узяти кількість штамів вірусів у 2016 році та у 2017 році, то ця цифра зросла з 10 млн до 100 млн. І це унікальні віруси. Але є добра новина – ми, компанія Cisco, скорочуємо час реагування на них. Якщо у 2015 році від початку нової атаки до реагування йшло 37 годин, то у 2017 році – 4 години», – сказав Ілібман.
За його словами, нині спостерігається безпрецедентний рівень технічної складності і руйнівного впливу хакерських атак. «Зловмисники вміло маскують атаки. Вони використовують недосконалість нових технологій, але при цьому постійно вдосконалюють свою тактику, проводячи польові випробування шкідливих програм, блокують засоби контролю і управління», – заявив він.
«Вони використовують шифрування і легальні інтернет-сервіси, щоб приховувати свою діяльність і подолати традиційні системи захисту. Хакери застосовують мережні віруси-здирники, використовують шифрування та використовують усе те, що ІТ-компанії використовують для захисту, але з іншою метою», – сказав експерт.
На думку Ілібмана, фахівці з ІТ-безпеки мають більше інвестувати у захист своїх організацій. Варто додати, що фахівці з IT-безпеки все більше інвестують у штучний інтелект та машинне навчання. Близько 83% інвестицій у кібербезпеку покладаються на автоматизацію з метою скорочення витрат на безпеку.
Більшість пов’язаних з IT-безпекою організацій використовують поведінкову аналітику, щоб виявляти атаки і мінімізувати їхні наслідки. 92% фахівців вважають, що саме поведінкова аналітика найкраще порається з виявленням зловмисників.