Кількість травмованих працівників на Тернопільщині зменшилася на 12%

14:26, 10 березня 2009

Голова Тернопільської ОДА Юрій Чижмарь підписав розпорядження "Про стан виробничого травматизму в області та заходи щодо його попередження". Аналіз стану виробничого травматизму в області за 2008 рік свідчить, що в порівнянні з минулим роком кількість травмованих працівників зменшилась на 20 або 12%, з летальним наслідком на 4 або на 22%. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Тернопільської ОДА.

Разом з тим, особливе занепокоєння викликає зростання смертельного травматизму у Лановецькому (+2), Чортківському (+1), Гусятинському (+1), Підгаєцькому (+1), Шумському (+1) районах.

З метою покращення профілактичної роботи щодо попередження виробничого травматизму в області головам районних державних адміністрацій, виконавчому комітету Тернопільської міської ради слід посилити особисту відповідальність заступників голів райдержадміністрацій, керівників структурних підрозділів за створенням суб’єктами господарювання усіх форм власності безпечних і здорових умов праці.

Щокварталу розглядати питання стану виробничого травматизму, охорони праці та промислової безпеки на засіданнях рад з питань безпечної життєдіяльності населення при райдержадміністраціях та вживати відповідні заходи щодо вирішення окреслених проблем.

Необхідно також активізувати співпрацю з громадськими та профспілковими організаціями, спілкою роботодавців з питань пропаганди здорових та безпечних умов праці. У квітні 2009 року провести "круглі столи" з питань охорони праці та промислової безпеки з нагоди "Всесвітнього дня охорони праці" тощо.

Згідно із розпорядженням, органам місцевого самоврядування рекомендовано забезпечити належне утримання, ефективну і безпечну експлуатацію об’єктів житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв‘язку, що перебувають у комунальній власності, додержання вимог щодо охорони праці працівників, зайнятих на цих об’єктах.

А територіальному управлінню Держгірпромнагляду по області - посилити державний нагляд за дотриманням роботодавцями законодавства про охорону праці, безпечною експлуатацією устаткування, об’єктів підвищеної небезпеки.