Кількість зниклих безвісти в Україні може сягати 4 тис.

В Україні досі немає єдиної системи обліку зниклих безвісти

17:08, 28 квітня 2017

Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) Вадим Черниш заявив, що в Україні не існує єдиної системи обліку зниклих безвісти осіб і їх число може сягати 4 тис. людей. Про це він сказав в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна», відповідаючи на запитання про кількість зниклих безвісти.

«Система обліку в Україні фрагментарна, і єдиної цифри немає. У нас є координаційний центр СБУ, і він здійснює певний облік, проте системи, яка давала б змогу консолідувати всю інформацію, немає», - сказав міністр.

За його словами, Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) наводить число зниклих до 2 тис. осіб. При цьому Черниш одразу уточнив, що це не точна інформація, а виключно їхні оцінки. «Ми говорили з багатьма експертами, і вони неофіційно говорять, що за деякими ознаками можна судити, що йдеться про кількість до 4 тис. зниклих безвісти», - наголосив він.

Примітно, що за даними Служби безпеки України, офіційно осіб зі статусом зниклих безвісти в Україні 410. Міністр додав, що різниця в цифрах пояснюється тим, що людину не завжди можна визнати зниклою безвісти офіційно, адже вона може не перебувати за місцем проживання, а оточення може вважати, що вона просто поїхала.

У зв’язку з цим міністерство разом з народними депутатами підготували та внесли на розгляд парламенту законопроект №5435 «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти». «Цей законопроект передбачає створення національної системи, аби вся інформація збиралася в одному місці для того, щоб потім можна було встановити долю кожного і повернути людям надію на те, що держава буде займатися цими справами. Ззараз рівень координації між різними відомствами у цьому питанні надзвичайно низький. І так відбувається саме тому, що немає відповідного закону», – сказав Вадим Черниш.

За словами міністра, робота з пошуку та ідентифікації зниклих безвісти та встановлення їхньої долі може тривати роками вже після закінчення конфлікту. Як приклад він навів балканські країни, які входили до колишньої Югославії, і де пошуки зниклих безвісти тривають і досі. Саме тому, за словами міністра, Україна зараз має підготувати необхідну нормативну базу, аби підвищити ефективність своїх дій під час подальшої роботи над цією проблемою.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що від початку проведення Антитерористичної операції на сході України і станом на 14 квітня 2652 військових, а 9578 отримали поранення.