Комітет Майдану Львівщини і Люстраційний комітет Львівщини уже припинили своє існування, а лідери Народної Самооборони все більше дрейфують у бік практичної політики в образі Радикальної партії Олега Ляшка.
Відомі активною громадською позицією за часів Революції Гідності Комітет Майдану Львівщини і Народна Самооборона Львівщини під керівництвом Валерія Веремчука більше не разом. Днями, на черговому засіданні активу Комітету було прийнято рішення про вихід Самооборони. Також припинив своє існування і Люстраційний комітет Львівщини, створений на одному із засідань Комітету Майдану у лютому.
Інформацію про вихід Самооборони з Комітету Майдану ZAXID.NET підтвердили керівник Самооборони Валерій Веремчук і представник Комітету Майдану Львівщини Олег Кузан. Щоправда, політичні активісти розійшлися у причинах розколу.
«Колись Комітет Майдану створив Самооборону, однак на останньому засіданні ми констатували, що ми тепер окремо. Ми вирішили, що не можемо відповідати за їхні дії», – розповів Кузан, зазначивши, що основною причиною розколу стало «зближення» Самооборони з Радикальною партією Олега Ляшка.
Валерій Веремчук визнає, що шляхи Самооборони і Комітету Майдану Львівщини розійшлися, однак вважає, що питання про вихід Самооборони зі структури Комітету не могло розглядатися, бо Самооборона уже давно існує як окрема юридична особа і Комітет Майдану не несе за неї «ніякої відповідальності».
«Ми не співпрацюємо тісно з Ляшком, хоча я не відкидаю такого у майбутньому», - додав Веремчук, коментуючи закиди у «зближенні» з Радикальною партією. Вочевидь, підставою для таких закидів стала участь активістів Самооборони і «Народного контролю» у відкритті центру забезпечення українських військових на Сихові. Центральним учасником цієї урочистості був Олег Ляшко.
Після розходження із Самообороною Комітет Майдану Львівщини фактично припинив своє існування – принаймні, у форматі основного координуючого органу громадських і політичних ініціатив.
«Олег Кузан, як один із активних учасників, ідейних натхненників Комітету Майдану на засідання 5 серпня заявив, що Комітет, як структура, припиняє своє існування, і залишається всього лиш майданчиком для зустрічей та обговорень», – заявив Веремчук у розмові із ZAXID.NET.
Кузан підтвердив ці слова Веремчука. Він пояснив, що не бачить сенсу у існуванні Комітету Майдану у тій формі, в якій він існує зараз.
«Комітет себе вичерпав. Коли його створювали, то йшлося про те, що це було об’єднання громадських організацій, але сьогодні деякі з них починають працювати з політичними силами, мають інші, відмінні від решти плани», – розповів громадський діяч.
Кузан також пояснив, що не зважаючи на те, що Комітет Майдану Львівщини припиняє своє існування, інші його учасники з числа громадських організацій продовжуватимуть збиратися час від часу у рамках комітету для обговорень та дискусій.
Ще один створений у рамках Комітету Майдану Львівщини – Люстраційний комітет– теж припинив своє існування цими днями.
Принаймні про це під час засідання 5 серпня заявив Андрій Мисик, один із координаторів Люстраційного комітету, як об’єднання журналістів та громадських діячів, які у рамках комітету публічно влаштовували, з їх слів, антикорупційну перевірку львівським чиновникам та правоохоронцям. Майданчиком для них була студія телепрограми «Люстрація» на одному з місцевих каналів.
У коментарі ZAXІD.NET Андрій Мисик пояснив, що Люстраційний комітет у тому вигляді, у якому він є зараз перестає існувати, бо неефективний.
«Я не бачу ефективної роботи, якщо хтось інший захоче ним займатись зараз, то будь ласка»,– заявив громадський діяч.
Вочевидь, така позиція є пов’язана ще й з тим, що Андрій Мисик нещодавно сам подався у політику, зареєструвавши партію «Народний контроль». Раніше «Народний контроль», як громадсько-журналістське об’єднання входив до Комітету Майдану Львівщини, а Мисик був його координатором.
Також, Андрій Мисик розповів, що програма «Люстрація», яка впродовж кількох місяців була своєрідним майданчиком для Люстраційного комітету, продовжуватиме своє існування, і навіть вийде на всеукраїнський рівень.