Кіно державним коштом

Топ-10 українських фільмів, на які виділять гроші з держбюджету

20:45, 11 жовтня 2016

Колегія Міністерства культури України 11 жовтня затвердила нову редакцію Програми виробництва та розповсюдження національних фільмів, включивши до неї переможців 9 конкурсного відбору Держкіно. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Нагадаємо, 9-й конкурсний відбір відзначився рекордною кількістю кінопроектів, що претендували на державне фінансування. Зокрема, під час першого етапу членами Експертної комісії були опрацьовані 172 кінопроекти. З них 90 були допущені до другого етапу, який відбувався у форматі відкритих пітчингів.

Варто відзначити, що цього року вперше кожен охочий мав змогу побачити процедуру пітчингів онлайн.

У підсумку Експертна комісія затвердила перелік із 48-ми проектів, що набрали не менше 35 балів включно. Нагадаємо, що цього року з державного бюджету на українське кіно було виділено ₴500 млн. Це майже вдвічі більше, ніж минулого року.

ZAXID.NET відібрав із них 10, які мають усі шанси стати найбільш очікуваними українськими фільмами майбутніх років. Звичайно, не всі вони виправдають сподівання. Звичайно, українські кіноглядачі з нетерпінням чекатимуть і на інші 38 проектів, проте наші топ-10 мають усі шанси стати подіями в новітньому українському кіно.

Шляхетні Волоцюги

Режисер - Ігор Забара. Бюджет - ₴37 млн, державне фінансування - ₴18,5 млн

Фільм розкаже про субкультуру львівських батярів, яка існувала з середини XIX до середини XX століття. Фільм є римейком картини 1939 року.

Кадр з фільму «Волоцюги» 1939 року

«Зараз існує думка, що українська мова та культура є винятково селянськими. Це не так. І однією з самобутніх міських субкультур є культура львівських батярів. Тоді, коли ми вчергове здобуваємо незалежність, важливо наповнювати українським змістом усі сенси життя», - вважає режисер.

Гуцулка Ксеня

Режисер - Олена Дем'яненко. Бюджет - ₴48 млн, державне фінансування - ₴24 млн

Фільм-мюзикл буде зніматися за мотивами оперети Ярослава Барнича «Гуцулка Ксеня». За сюжетом до Ворохти у 1939 році приїжджають з США українські емігранти, для того щоб знайти молодому хлопцю наречену в Карпатах. Дід заповідав йому мільйон доларів, але з умовою, що він повинен собі знайти на історичній батьківщині «свідому українку».

У фільмі мають зіграти Катерина Молчанова та «Dakh Daughters». Олена Дем’яненко пообіцяла «модерну мелодраму у стилі українського танго».

Олена Дем’яненко є режисеркою гротескної історичної драми «Моя бабуся Фанні Каплан», яка виходить в український прокат 8 грудня.

Сторонній

Режисер – Дмитро Томашпольський. Бюджет - ₴20 млн, державне фінансування - ₴10 млн

«Комедійний хоррор про професора, який зник у санаторії під час прийняття лікувальної ванни». Так назвали своє кіно автори.

Зараз Дмитро Томашпольський завершує роботу над комедію «Ржака». Трейлери та репортажі зі знімального майданчика обіцяють смішне та стильне видовище. Фільм обіцяють показати у кіно наступної осені.

Захар Беркут

Режисер - Ахтем Сеїтаблаєв. Бюджет - ₴75 млн, державне фінансування - ₴30 млн

Режисер «Хайтарми» Ахтем Сеїтаблаєв взявся за екранізацію «Захара Беркута» Івана Франка. Автори обіцяють кінопроект, що має стати динамічним фільмом із комп’ютерною графікою, масштабними батальними сценами, симфонічною музикою, сучасним способом фільмування.

У якості зразків вони навели картини «300 спартанців» та «Робін Гуд».

Раніше планувалось, що режисером картини буде Іван Сауткін. Згодом компанія вирішила замінити його на Сеїтаблаєва.

Сауткін зараз завершує фільм «Максим Оса», а Сеїтаблаєв - «Її сердце». Картина розповідає про кримську татарку, яка під час війни рятувала єврейських дітей.

«Захар Беркут» стане чи не найдорожчим фільмом 9-го відбору.

Атлантида

Режисер - Валентин Васянович. Бюджет - ₴42 млн, державне фінансування - ₴21 млн

У фільмі Валентин Васянович виступить і режисером, і продюсером, і сценаристом. Це буде фільм про людей, які живуть і мають роботу на підприємствах, створених століття тому. Після закриття такого підприємства герой опиняється на вулиці й шукає шлях, як жити далі.

«Це історія про кінець індустріального Донбасу не тільки на тлі індустріального ландшафту, але і на тлі людських стосунків», - розповідає Васянович. Валентин

Васянович є режисером таких фільмів, як «Присмерк», «Креденс», «Звичайна справа» тощо. Також він був оператором найтитулованішого українського фільму, «Племені» Мирослава Слабошпицького.

Ворошиловград

Режисер - Ярослав Ладигін. Бюджет - ₴31 млн, державне фінансування - ₴15,5 млн

Фільм стане екранізацією твору знаменитого українського письменника Сергія Жадана. Це історія про хлопця, який вертається на Донбас у рідне місто, аби знайти свого брата та захистити сімейний бізнес. У фільмі зіграє Олексій Горбунов.

Режисер зазначив, що прагне зробити картину світлою і показати «зовсім інший Донбас, не такий, яким він є сьогодні».

Цікаво, що в дрім-касті стрічки «Ворошиловград» фігурує перший президент України Леонід Кравчук, команда сподівається залучити його на роль чиновника-комуніста з великим стажем.

«Ми хочемо залучити Леоніда Кравчука на роль “червоного директора”, в якого герой має підписати папір. Перше, що нас сказали: ви маєте написати офіційний лист, щоб він з вами зустрівся. Тож я нікого тепер не уявляю на цій ролі», - розповів режисер фільму.

Також автори заявляють, що у картині може взяти участь актриса Кетрін Винник, зірка «Вікінгів». У створені фільму можуть також взяти участь Швейцарія, Франція та Німеччина.

Ефір

Режисер - Кшиштоф Зануссі. Бюджет - ₴61,3 млн, державне фінансування - ₴16,7 млн

Картина певною мірою стосується міфу про Фауста. Але її сюжет розгортається на території України під час Першої світової війни. Це буде лікар, який для позбавлення людей притомності використовуватиме ефір - перший в медичній практиці засіб анестезії. Серед залежних від нього персонажів буде й український хлопчик, який з цим боротиметься.

Для виконання головних ролей Зануссі планує звернутись до такої зірки, як Крістоф Вальц (відзначений преміями «Оскар», «Золотий глобус» та «Золотої пальмової гілки» за роль у фільмі Квентіна Тарантіно «Безславні виродки»). Головну роль має зіграти молодий український актор.

Також Зануссі планує залучити до фільму Романа Віктюка.

Україна долучається до виробництва фільму, оскільки значна частина зйомок фільму пройде в Західній Україні. Початок зйомок фільму запланований на весну 2017 року, а завершення – на початок 2018 року.

Антон

Режисер - Заза Урушадзе. Бюджет - ₴62,5 млн, державне фінансування - ₴20,3 млн

Події відбуваються на початку ХХ століття і основані на реальній історії. У картині йдеться про двох хлопчаків, які стикаються із жорстокою реальністю. Знімати кіно планують під Одесою.

Заза Урушадзе – відомий грузинський режисер, чий фільм «Мандарини» був номінований на «Оскар». Також він є режисером фільмів «Опікун», «Три будинки».

Аеропорт

Режисер – Стів Вільямс. Бюджет - ₴125 млн, державне фінансування - ₴31,3 млн

Фільм Стіва Вільямса стане екранізацією книги Сергія Лойка, присвяченої обороні Донецького аеропорту ім. Прокоф'єва. Тож у презентації брав участь «кіборг» Сергій Танасов, якого можна побачити на обкладинці книги Лойка.

Нагадаємо, що екранізувати книгу Лойка хотіли Columbia та Sony Pictures, пропонуючи придбати ексклюзивні права за $157,5 тис. Однак голлівудський сценарист отримав би право писати свій сценарій. Лойко відмовився.

У підсумку фільм зніматиме канадський режисер Стів Вільямс, а сценаристами виступлять Віталій Лушер, Єгор Олесов та Олексій Макухін. Фільм зніматимуть англійською мовою.

Кадр з тізера фільму «Аеропорт»

Картина стане ко-продукцією України з США та Канадою. Автори розповіли, що ведуть переговори із американською зіркою. Ім’я зірки не назвали, проте у презентованому тізері показали Джорджа Клуні.

Мавка. Лісова пісня

Режисер - Олександра Рубан. Бюджет - ₴98 млн, державне фінансування - ₴24,5 млн

Цей проект ще до своєї презентації викликав чимало нарікань через те, що автори вирішили дуже вільно обійтись із драмою Лесі Українки. Автори не просто перенесуть класичну п'єсу на екран. Вони створять новий твір, змінивши і сюжет, і трагічний тон оригіналу.

«Історія буде доповнена зрозумілими сучасної аудиторії сюжетами і образами, і порадує не лише новими комічними персонажами, але і хепі-ендом», - обіцяють автори проекту.

Попри усі нарікання мультфільм таки отримав держфінансування.