Кінофестиваль «Тиждень швейцарського кіно» вперше відбудеться онлайн

13:30, 11 червня 2020

3 19 до 28 червня на сайті swissfilm.org.ua відбудеться фестиваль «Тиждень швейцарського кіно». Подія, організована посольством Швейцарії спільно з компанією Arthouse Traffic, у 2020 вперше пройде онлайн, та вчетверте представить у своїй програмі найактуальніші художні фільми Швейцарії останніх років.

Цього року фестиваль зосереджується на ґендерній рівності – одній з глобальних цілей сталого розвитку ООН. До його програми увійшли 4 стрічки, зняті режисерками, які представляють розмаїття жіночих поглядів.

У рамках фестивалю також відбудеться онлайн дискусія на тему «Female gaze: ґендерна рівність у сучасному кіно».

Стрічка спільного виробництва Швейцарії та Італії, драма «Щасливий Лазар» (на головному фото) Аліче Рорвахер свого чаcу була відзначена премією за найкращий сценарій Каннського кінофестивалю та отримала премію Європейської кіноакадемії.

Сюжет закручений досить круто: перша частина фільму відбувається у загубленому десь у горах селі, де відрізаними від світу живуть декілька родин. Вони не знають про існування телефону і досі питають дозволу одружитись у маркізи Де Луни. Такий собі «Андерграунд», але дуже високо. Лазар, що мріє усім допомогти, захоплюється сином маркізи й клянеться йому у вічній вірності.

Аліче Рорвахер (фото Катерини Сліпченко)

Згодом Лазар гине, поліція знаходить селище, селян навертають до цивілізації, маркіза йде під суд, а Лазар, виправдовуючи свої ім’я, воскресає через пару десятків років. Тонка картина, яка часом все-таки не може відмовити собі у моралізаторстві, водночас наслідує зразки великого італійського кіно.

Хуліганська комедія «Стрікер» – про відчайдухів, які вибігають оголеними під час масових заходів, наприклад, на футбольних матчах. Головний герой фільму, вчитель фізкультури, аби позбутися фінансових проблем, зайнявшись тренуванням стрікерів. Проте він навіть не уявляв, що насправді його проблеми тільки починаються.

На фестивалі комедій у Лос-Анджелесі стрічка отримала премію за найкращий іншомовний фільм та режисуру.

Феміністська драма «Божественний порядок» режисерки Петри Фольпе розповідає історію Нори. Вона – молода тиха домогосподарка та мати, живе в спокійному селі разом з чоловіком й двома синами. Її всі люблять, поки вона не починає відкрито боротися за право голосу для жінок, за яке чоловіки повинні проголосувати 7 лютого 1971 року.

Зараз мало хто може собі уявити, що до 1971 року Швейцарія залишалася останньою західною державою, де жінки не мали права голосу. «Божественний порядок» отримав чотири премії фестивалю в Трайбеці та три національних премії Swiss Film Prize.

Швейцарсько-німецька драма «Невинний» Сімона Жакме була вперше показана у рамках конкурсної програми міжнародного кінофестивалю у Сан-Себастьяні, де претендувала на Гран-прі, та була відзначена премією Swiss Film Prize за найкращу жіночу роль. У центрі сюжету – жінка, однаково віддана родині, ревним християнам-традиціоналістам та своїй дослідницькій роботі.

Рут абсолютно щаслива. Вона любить Ісуса так само, як і кожен член її сім'ї. Але в її житті з'явився в один день справжній диявол – людина з минулого життя, якого вона не бачила близько 19 років. Це її колишній коханець на ім'я Анді, якого всі вважали загиблим. Він прийшов в життя Рут і перевернув її з ніг на голову.

Головна героїня мелодрами «Мрія Катріни» режисерів Даріо та Мірко Бішофбергерів хоче мати дітей, але її чоловік гине в автокатастрофі, та завдяки пересадці голови він повертається іншою людиною. Тіло одного чоловіка, розум іншого, – чи вистачить цього для здійснення мрії Катріни?

На міжнародному кінофестивалі в Дубліні стрічка була відзначена за найкращу операторську роботу.

Драма «За вітром» із зіркою французького кіно Мелані Тьєррі у головній ролі відзначена премією Variety Piazza Grande Award міжнародного кінофестивалю у Локарно.

Сюжет фільму режисерки Беттіни Оберлі побудовано навколо молодої пари, яка тікає від метушні міста у віддалений альпійський куточок.

«Дивовижна подорож Волкенбруха в обійми шикси» досліджує життя та стосунки громади ортодоксальних євреїв. У 2019 році фільм був національним кандидатом від Швейцарії на здобуття премії «Оскар» за найкращий міжнародний фільм.

У молодого ортодоксального єврея Мотті Волкенбруха серйозна проблема: всі жінки, яких його мама представляє йому як потенційних дружин, схожі на неї. Ситуація стає ще складнішою, коли Мотті закохується в дівчину неєврейського походження, так звану Шиксу.

Італо-швейцарська мелодрама «7 днів» Рікардо Колла присвячена парі, яка знайомиться під час підготовки весілля друзів. Зйомки стрічки пройшли на Сицилії, де відбуваються основні події.

Іван і К'яра зустрілися на сицилійському острові, де йде підготовка до весілля їх друзів, та закохалися один в одного. Попри заміжжя К'яри та небажання Івана повторювати помилки його минулих стосунків, вони вирішують залишитися разом – всього на 7 днів, до кінця весілля.

Мелодрама «Навколо Луїзи» режисерки Ольги Баілліф спільного виробництва Швейцарії та Бельгії розповість про співачку, яка переосмислює своє життя після зустрічі з батьком, з яким вона не бачилася багато років.

Луїза, 40-річна співачка, та її напарник Жюльєн, гітарист і композитор, виступають разом вже багато років. Одного разу батько Луїзи, якого вона не бачила ще з часів молодості, підходить до неї після концерту. Він серйозно хворий, – ця зустріч змусить Луїзу по-іншому поглянути на власне життя.

Усі фільми будуть одночасно доступні для перегляду протягом фестивалю з 19 по 28 червня на сайті swissfilm.org.ua. Всі фільми фестивалю демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.