Кіпр ухвалив план порятунку економіки

22:47, 30 квітня 2013

Парламент Кіпру ухвалив план порятунку економіки, який передбачає виділення 10 мільярдів євро фінансової допомоги від МВФ і ЄС в обмін на жорсткі заходи економії.

Угоду про умови виділення антикризової допомоги підтримали 29 депутатів парламенту, 27 висловилися проти, пише BBC Україна.

Щоб отримати кредити, Кіпр повинен заощадити 13 мільярдів євро. Це стане можливим у тому числі за рахунок ліквідації другого за величиною Кіпрського народного банку і реструктуризації Банку Кіпру.

Угода також передбачає зміни у державному секторі, пенсіях, податках та сферах, пов'язаних із видобутком природного газу.

Перед голосуванням біля стін парламенту відбулася акція протесту, учасники якої закликали депутатів не підтримувати угоду.

Напередодні міністр фінансів Харіс Георгіадос попередив депутатів, що якщо Кіпр відмовиться від фінансової допомоги, на нього чекає фінансовий крах, і країна буде змушена повернутися до колишньої валюти.

Додамо, що раніше влада Кіпру схвалила підвищення податку на відсотки за депозитами та податок на нерухомість.

Міжнародний план порятунку Кіпру від дефолту передбачає, що власники депозитів обсягом понад 100 тисяч євро у Bank of Cyprus можуть втратити більш як 60% своїх коштів.

Нагадаємо, міністри фінансів 17 країн єврозони 25 березня підписали попередню угоду, яка забезпечить виділення Кіпру фінансової допомоги, але при цьому загрожує великим вкладникам найбільшого банку країни (Bank of Cyprus) значними втратами.

У ніч проти 23 березня парламент Кіпру схвалив законопроект про реструктуризацію банків країни

Українські експерти прогнозують, що фінансова криза на Кіпрі не позначиться на гривні, однак може вплинути на економіку України. Українці, які тримають гроші на Кіпрі, можуть втратити €2,5 млрд.

Окрім цього, Єврокомісія рекомендувала Кіпру продати більшу частину свого золотого запасу для звільнення грошових коштів у розмірі 400 млн євро.