Кириленко побачив позитивні результати у питанні захисту мови

15:15, 7 липня 2012

На даному етапі, у питанні захисту української мови опозиція разом із громадськістю домоглася позитивного результату і буде готуватися до дати проведення можливого позачергового засідання Верховної Ради, оголошеної представниками провладної більшості для того, щоб не дати у неконституційний спосіб вирішити мовне питання, повідомив депутат від НУ-НС В’ячеслав Кириленко.

"Ми, коли починали акцію політичного голодування біля Українського дому, менше за все думали про прес-конференцію Януковича – це я кажу щиро і відверто. Нас прийшло чотири чоловіка, які на свій страх і ризик розпочали акцію політичного голодування. Звичайно, ми звернулися до громадськості, до політичних сил, до мас-медіа, до громадських активістів, щоби прийшли і ми разом почали робити цю роботу. Вони відгукнулися і прийшли: через годину було більше людей, через дві години ще більше, а на ніч уже прийшли сотні і сотні… Наше завдання було захистити мову, а не перешкодити комусь провести прес-конференцію», – зазначив Кириленко в ефі «5 каналу".

За його словами, «на цьому етапі – це єдино можливий результат акції, який досягнуто і він є позитивний".
"Сесія свою роботу припинила, Литвин подав у відставку, але відставка не задоволена, Литвин чітко висловився, що закон прийнятий із значними порушеннями Конституції, і це правда, яка не потребує доведення, питання щодо остаточного голосування по мовному закону перенесено. На який час перенесено – ми не знаємо, але ми будемо пильнувати кожен день", – сказав опозиціонер.

Також Кириленко додав, що "позачергова сесія може бути скликана, і позачергове засідання, але це не може бути зроблено в одну секунду".
"Це процедура, і ми будемо знати про початок цієї процедури. Попередньо з того, що оголосили наші опоненти з більшості, мова йде про кінець липня, серпень. Ми почули це і, звичайно, ми також будемо готуватися до цих дат, оскільки побоюємося, що може бути знову неконституційне вирішення мовного питання запропоновано і в ці дні. Але я розумію, що принаймні спікер Литвин чітко зрозумів і підтримує позицію, що всі закони, а особливо такі резонансні, вони можуть тільки конституційно голосуватися", – додав Киреленко.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики».  За закон про державну мовну політику  проголосували 248 народних депутатів. У поіменному списку, опублікованому на сайті ВР, вказано, що Володимир Литвин не голосував за даний законопроект. За словами депутатів, його на той час не було у сесійній залі. Напередодні Литвин зазначив, що голосування по законопроекту перенесуть, оскільки ще потрібно розглянути багато поправок. Також у списку вказано, що Микола Томенко проголосував за цей законопроект, що він згодом заперечив, повідомивши, що його картку хтось використав. Крім того, регіонал Петро Писарчук, чий голос за закон теж значиться, стверджує, що його на сесії не було, і просить відхилити голос від його імені.

Згодом Томенко повідомив, що подав у відставку, бо вважає неможливим працювати у такому парламенті.Володимир Литвин також попросив депутатів розглянути його відставку. За словами спікера, "його розвели, розвели Україну".