Народний депутат В'ячеслав Кириленко ("Наша Україна-Народна самооборона") запропонував представникам опозиційних фракцій в перший день роботи Верховної ради (6 вересня, - ред.) провести загальні збори для визначення тактики і стратегії парламентської роботи. Раніше очікувалося, що першим спільним заходом стане акція протесту біля Верховної Ради 6 вересня.
"Поза парламентом представники опозиційних сил об'єдналися в Комітет опору диктатурі (КСД, - ред), на порядку денному - об'єднання опозиції у Верховній Раді, - заявив він. - На зборах представники різних опозиційних сил повинні виробити спільний план дій у парламенті під час роботи IX сесії ". В. Кириленко пояснив свою ініціативу потребою консолідації опозиційних сил у зв'язку з "наближенням диктатури і згортанням демократичних процесів чинною владою". "На початку роботи Верховної Ради ми повинні зробити "перекличку" всіх істинно опозиційних депутатів і виробити спільну тактику і стратегію роботи", - зазначив він, повідомляє «КомерсантЪ-Украина».
Представники опозиційних парламентських партій позитивно сприйняли ініціативу В. Кириленка. "Кириленко фактично повторив те, про що я говорив багато разів - треба всім зібратися і обговорити загальні принципи подальших дій опозиціонерів", - заявив голова партії "Громадянська позиція", народний депутат Анатолій Гриценко (НУНС), додавши, що подібні координаційні процеси повинні відбутися між "опозиційними депутатами всіх рівнів".
До подібних переговорів виявилися готові і в партії "Батьківщина". "Зараз координація дій опозиції в парламенті є питанням виживання для будь-якого політика, який не асоціює себе з владою, - сказав заступник голови фракції "БЮТ-Батьківщина"Юрій Одарченко . - Тягти ковдру на себе - це значить підігравати владі".
Тим часом питання проведення 6 вересня вуличної акції протесту біля будівлі парламенту поки залишається відкритим. Як відомо, раніше провести подібну акцію в день відкриття сесії пропонував член фракції "БЮТ-Батьківщина" Андрій Шкіль. "Я впевнений, що потрібно планувати на 6 вересня, на початок сесії, протестну акцію під стінами парламенту", - заявляв він журналістам в кінці серпня. Втім, опитані вчора народні депутати про можливу акцію протесту говорили неохоче. "Я не хочу це коментувати", - сказав Анатолій Гриценко. "Зараз вся наша увага прикута до Печерського суду, де розглядається справа Юлії Тимошенко, тому якихось мітингів під Радою швидше за все не буде", - зазначив Юрій Одарченко.