Кишенькові крадії: як вони працюють і як вберегтися від них

18:33, 4 грудня 2014

У Львові нараховується до 20 міліціонерів, які відстежують кишенькових крадіїв. Тож залізти до сумки та витягти все, що там лежить, не проблематично. Кишенькові злодії не сплять і не бояться, адже їх набагато більше, ніж самих правоохоронців.

Так, неприємний випадок у маршрутці трапився із журналістом Миколою Савельєвим, який десятки років пише про кримінал. Одного дня, коли він відвозив дитину в садочок, на нього з криком «напала» дуже гарно вдягнена жіночка, мовляв, він розстібнув їй сумку. І це при тому, що вона остання заходила в маршрутку. У транспорті зчинився галас.

Журналіст-криміналіст зазначив, що спершу він прийняв цю ситуацію «за чисту монету» і лише потім зрозумів, що став частиною злочинного плану. «Я думаю, що в той момент, коли підіймався крик, вона до мене і до себе привертала увагу цілого салону, а в цей момент її подільник працював по кишенях».

Зрештою, невеликі автобуси, напхані людьми – «золота жила» для вмілих рук. Водій маршрутки Павло не раз ставав свідком таких крадіжок. Як приклад він навів таку ситуацію: «передавала дівчина гроші за проїзд – 50 грн, а чоловік, що стояв на виході, взявши цю 50-тку, вийшов на зупинці».

Розпізнати крадія простій людині важко. Зловмисники працюють і поодинці, і в парі. Вони навмисно привертають до себе увагу, голосно розмовляють. Ззовні ж виглядають досить пристойно і не викликають підозри. «Деколи буває, що їх «дахує» водій маршрутки, бувають такі речі, що домовляються з водієм, деколи створюють на вході, коли ви бачите, що маршрутка напівпуста, але на вході стоять якісь 2-3 труться, то знайте, в той момент коли ви заходите, вони роблять функцію чистильників. Вони встигають вас обмацати, взяти все, що треба. Тоді вони залишаються з грошима, а ви з життєвим досвідом», – додав Микола Савельєв.

І таких способів сотні. Ще один популярний метод розкрив журналіст-криміналіст, автор декількох книжок про кримінал – Омар Узарашвілі. «Працюють вилами. Стосується це жінок із сумками. От зайняла вона сидяче місце і думає, що нема тісняви і вона себе унеможливила від крадіжки. Один крадій стає ближче до цієї жінки, це й називається вила, другий між його ногами протягає руку, і вона нічого не бачить за ним, а той перший і нишпорить в її сумці», – пояснив журналіст.

За його словами, кишеньковий крадій – це одна з найвищих класифікацій у злодійсько-злочинному світі. Потрібно довго вчитися, аби стати професіоналом. Ці люди – справжні психологи і мають хорошу витримку. «Вони мають свої «забобони», начищають до блиску свої мешти. Справжній крадій, професіонал свого ґатунку, ніколи не притискається у переповненій маршрутці, він сідає на одне своє улюблене місце, каже «терпила сам ко мне подойдет», – додав Омар Узарашвілі.

Останнім часом львівські міліціонери фіксують збільшення кількості крадіжок в автомобілях, натомість, твердять, кишенькових злодіїв у транспорті поменшало наполовину. Хоча, можливо, більшість жертв просто не звертається до правоохоронців.