Кістіон прокоментував поїздку на форум Злочевського в Монако

12:48, 9 червня 2017

Віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон заявив, що взяв участь у Міжнародному форумі з питань енергетичної безпеки майбутнього в Монте-Карло, тому що там обговорювали важливі для України питання.

«Дійсно, 2 червня в Монако відбувся енергетичний форум. Організатором цього форуму виступав Інститут Адама Сміта – це одна з найповажніших світових інституцій. Узагалі-то, хто був учасником цього форуму, мені було невідомо до взяття участі», – заявив він на засіданні парламенту в п'ятницю, 9 червня, повідомило LB.ua.

Кістіон додав, що на форумі були два колишні президенти європейських держав і два колишні прем'єр-міністри.

«Тому я вважаю, що голос України в плані енергетичної безпеки й участь України в цьому сегменті є обов'язковою. З огляду на, що ті процеси, які відбуваються останнім часом, дуже важливі для України. В тому числі будівництво “Північного потоку-2”, це питання досить серйозно обговорювалося в рамках зазначеного енергетичного форуму», – сказав він.

Також Кістіон сказав, що з Миколою Злочевським, який був одним з організаторів форуму, він «лише фотографувався».

Як повідомляв ZAXID.NET, у Монте-Карло (Монако) відбувся енергетичний форум, одним з організаторів якого був міністр екології часів Януковича Микола Злочевський, участь в якому, окрім Кістіона, взяла також народна депутатка від «Блоку Петра Порошенка» Ніна Южаніна та інші представники Кабміну та парламенту.

Влітку 2016 року Генеральна прокуратура України порушила кримінальне провадження щодо однієї з компаній підконтрольного Злочевському холдингу Burisma Group за підозрою в ухилянні від сплати податків на 1 млрд гривень.

У холдингу Burisma високі посади займають, зокрема, син колишнього віце-президента США Хантер Байден і екс-президент Польщі Александр Кваснєвський.

Микола Злочевський займав посаду міністра екології з 2 липня 2010 року по 20 квітня 2012 року в уряді Миколи Азарова. На початку 2015 року Злочевського оголосили в розшук за підозрою в незаконному збагаченні.

У вересні 2016 року Печерський суд Києва зобов'язав Генеральну прокуратуру закрити справу проти Миколи Злочевського та зняти його з розшуку. ГПУ виконала відповідну постанову суду.

У січні 2017 року справи проти Злочевського та його газодобувної компанії закрили.