Китай через 20 років лідируватиме, Туреччина випередить Італію, - дослідження

20:30, 18 січня 2013

У майбутні десятиліття занепад багатьох зрілих економік продовжиться, а економіки, що народжуються, зуміють вирішити проблеми, пов'язані з боргами і соціальною напруженістю, пише Вітторія Пуледда в статті, опублікованій на сайті газети La Repubblica за результатами дослідження PricewaterhouseCooper.

"Через 20 років найбагатшою країною у світі буде Китай, виходячи з паритету купівельної спроможності, одного з можливих способів визначення ВВП країни. Нинішні господарі світу Сполучені Штати найімовірніше втратять лідерство, але збережуть за собою друге місце. Так буде продовжуватися, до, щонайменше, 2050 року, йдеться в дослідженні, проведеному групою по макроекономічним дослідженням PricewaterhouseCooper (Pwc)",- пише автор статті.

За її словами, "передбачається, що засідання на рівні G7 поступляться місцем засіданням у рамках Е7, беручи до уваги зростання країн, що розвиваються. Через 20 років Бразилія виявиться на 6 - му місці, випередивши Німеччину, але пропустивши вперед Росію, а Мексика обжене Великобританію і Францію. Індонезія і Туреччина обійдуть Італію. Стабільно на 3-му місці залишатиметься Індія: вона збереже свої позиції до 2050 року".

"Японія збереже 4-е місце, але через 40 років опуститься на одну сходинку. Втім, аналітики Pwc вказують на моменти, які можуть вплинути на динаміку зростання: високий державний дефіцит в Індії і Бразилії, надмірна залежність від нафти і газу в Росії і Нігерії , зростання нерівності доходів і соціальна напруженість в Китаї і в інших країнах, що розвиваються. При цьому весь світ буде залежати від факторів глобального потепління: за даними доповіді Pwc, загрози, пов'язані з кліматичними змінами, підсиляться в найближчі 40 років ", - повідомляє видання.